28. 2. 2024

Mistr klopýtá a Netopýři z Valencie toho budou chtít využít!

Atlético se potřebuje vzpamatovat z posledních dvou ligových porážek, které opět podlomily sebevědomí týmu. V sobotu večer má Atlético šanci získat další body, i když jeho soupeřem bude Valencie. Ta se sice prezentuje výbornou hrou, ale stejně tak překvapivě prohrává s mnohem slabšími týmy.

Atlético se vrací na scénu LaLigy, která mu před téměř tři čtvrtě rokem přinesla velkou vlnu nadšení a úspěchů. Minulou sezónu ovládl madridský tým, o kterém před začátkem sezóny asi nikdo nepředpokládal, že by se mohl ucházet o titul. Letošní rok je však pro Atlético mnohem horší. Klub z hlavního města už není tak nebezpečný.

Jeho obrana v této fázi obdržela téměř dvakrát více gólů než ve stejné fázi minulé sezóny. Valencie a Villarreal vstřelily v této sezóně stejně gólů jako Atlético a Real Betis jich dal také více.

Především jim však chybí bojovnost, vůle a schopnost strhnout výsledek v posledních minutách, což je faktor, který Atléticu v minulé sezoně mnohokrát pomohl.

Jako obhájci titulu předvádějí Colchoneros nejistý, často impotentní a nepřesvědčivý výkon. To, že jsou na čtvrtém místě, není žádná katastrofa.

Na druhý pohled je to však ještě horší: Atlético ztrácí na vedoucí Real Madrid už 16 bodů! A může být ještě hůř, protože Colchoneros dělí od sedmého Rayo Vallecano pouhé dva body.

Atlético v posledních deseti zápasech udrželo čisté konto pouze dvakrát.

Dokonce se objevily výzvy k vyhazovu trenéra Diega Simeoneho. To je samozřejmě nesmyslné z mnoha důvodů, v neposlední řadě kvůli zisku titulu v minulé sezóně. Výsledky však tyto zvěsti stále více potvrzují a postupně ničí odkaz trenéra Simeoneho.

Simeone se musí vypořádat s několika absencemi, které mu komplikují výběr vhodné základní sestavy. Kondogbia, Llorente, Griezmann a Correa jsou mimo hru.

Ani Valencia nebude kompletní, protože do Madridu cestuje bez dua Wass – Gomez, které je nakažené koronavirem. Kromě toho jsou stále zranění Soler a Gabriel Paulista a José Gayá si odpykává karetní distanc.

Atlético Madrid – pravděpodobná sestava:
Oblak – Vršaljko, Hermoso, Giménez, Lodi – Lemar, De Paul, Koke, Carrasco – Suárez, CunhaValencia CF – pravděpodobná sestava:
Doménech – Correia, Diakhaby, Alderete, Lato – Foulquier, Račić, Guillamón, Musah – Duro, Guedes