15. 6. 2024

Atalanta je zvyklá v Římě loupit, jenže Sarri chystá past!

Z posledních čtyř návštěv si Atalanta odvezla z Říma celkem 8 bodů! Aby tentokrát odjela s prázdnou se bude snažit místní lodivod Mauricio Sarri.

Lazio by rádo zaznamenalo třetí vítězství v této soutěži v řadě a potvrdilo, že je silou, se kterou se musí v boji o evropské poháry počítat. Tentokrát to však nebude snadné. Atalanta se v sobotu večer představí ve Věčném městě a chce získat všechny body.

A Lazio s nimi nemá dobré zkušenosti, alespoň ne v poslední době. V letech 2014 až 2017 vyhrálo Lazio na domácím stadionu Olimpico tři duely v řadě, ale pak Atalanta řekla dost. V předchozích čtyřech domácích zápasech proti Orobici získalo Lazio pouhé dva body. Pro Biancocelesti je to nejhorší série s Atalantou od roku 1991.

Z pohledu Lazia by se letošní sezóna dala nazvat sezónou přestupů. Přišel nový trenér, který má jasné cíle a představy o tom, co chce trénovat.

Mnoho hráčů neodpovídá jeho představám a v lednu můžeme očekávat další přesuny v kádru, protože v současném kádru najdeme mnoho hráčů, kteří nejsou pravidelně využíváni.

Situace se v posledních dnech nezlepšila a Biancocelesti se stále musí obejít bez vyloučeného Cataldiho a zraněných Zaccagniho, Pedra, Acerbiho, Akpa Akpro a Adekanyeho. Atalanta je na tom o něco lépe, chybí jí pouze Zapata a Gosens.

Římané jsou momentálně až na osmém místě, ale od šesté příčky, která znamaná kvalifikaci do Konferenční ligy, je dělí jen jeden bod a ani pátý Juventus není daleko.

V sobotu večer má Atalanta možnost zvýšit tlak na třetí Neapol. Atalanta sice ztrácí čtyři body, ale Orobici mají odehráno o jeden zápas více, což může hrát důležitou roli v konečném pořadí.

Gasperiniho svěřenci jdou do zápasu s velkou nadějí, že vstřelí alespoň jeden gól. To se jim podařilo v posledních jedenácti zápasech. Ani venkovní zápasy nejsou pro Atalantu žádnou překážkou, protože mimo domov neprohrála už sedmnáct utkání. Musí si však dávat pozor na Milinkoviče-Saviče, který dal proti Atalantě v minulosti už čtyři góly.

SS Lazio – pravděpodobná sestava:
Strakosha – Lazzari, Luiz Felipe, Patric, Marušić – Milinković-Savić, Leiva, Luis Alberto – Felipe Anderson, Immobile, Raul Moro

Atalanta Bergamo – pravděpodobná sestava:
Musso – Palomino, Demiral, Djimsiti – De Roon, Freuler, Koopmeiners, Pezzella – Pašalić, Pessina – Muriel