17. 4. 2024

Messi konečně přiznal, kam ho to láká! Odejde v létě z Barcelony?

Argentinský fotbalista Lionel Messi se rozhodne o své budoucnosti až v červnu. Prozradil to v rozhovoru pro televizi La Sexta. Kam ho to nejvíce láká?

Šestinásobný nejlepší fotbalista světa má s FC Barcelona smlouvu do 30. června 2021 a s potenciálními zájemci o jeho služby, mezi které se řadí zejména Manchester City a Paříž St. Germain, by tak mohl jednat už v lednu.

Tuto možnost však odmítl: „Počkám do konce sezony a pak se definitivně rozhodnu. Rád bych prozradil své úmysly, ale v této chvíli ani sám nevím. V případě, že bych nakonec odešel, chci, aby to bylo v dobrém. Po konci kariéry se sem chci totiž vrátit a pomoci klubu. Barcelona je větší než kterýkoli hráč. je to můj život. Miluji tento klub a město. Narodili se mi tu děti, „ řekl 33letý Messi.

Zároveň však přiznal, že má i jiné fotbalové sny: „Rád bych si někdy zahrál v USA. Nevím však, jestli se mi to splní.“

Důležitou roli v rozhodování o jeho budoucnosti v klubu sehrají lednové volby prezidenta, které se uskuteční poté, co rezignoval Josep Maria Bartomeu. Právě on byl totiž jedním z hlavních důvodů, proč zvažoval odchod z Barcelony: „Bylo to opravdu špatné období. Počínaje výsledky, konče mou žádostí o odchod. Do jisté míry to ovlivnilo i začátek nového ročníku. Již však cítím době a jsem připraven zabojovat o všechny možné trofeje.“

Ve snaze „Blaugranas“ napravit hororovou minulou sezónu, ve které získali v lize nejméně bodů za posledních 12 let, určitě nepomůže Neymar. Brazilcův návrat se v médiích skloňuje už několik měsíců, ale podle Messiho je klub ve špatné finanční situaci a jeho příchod je vyloučen: „Na jeho uskutečnění potřebujete peníze a ty v klubu momentálně nejsou. Neymar je zkrátka příliš drahý.“