18. 7. 2024

Masvidal vs Covington? Kdeže! Ali Abdelaziz má o vyzyvatelském duelu jasno!

Ali Abdelaziz nedávno vyjádřil svůj názor na nadcházející zápas mezi Jorgem Masvidalem a Colbym Covingtonem na UFC 272.

Zakladatel Dominance MMA prohlásil, že vítěz potenciálního zápasu mezi Chamzatem Chimaevem a Gilbertem Burnsem bude mít právem nárok na titulovou šanci nad Jorgem Masvidalem nebo Colbym Covingtonem.

„Protože [Khamzat vs. Gilbert] bude skutečným zápasem o titul uchazeče č. 1. V tomto zápase se bude hrát o titulovou šanci. Není to jako v případě Colbyho a Masvidala. Tihle chlápci mají v posledních pěti zápasech dohromady bilanci 0-5. Je to skvělý zápas, nic mu neberu, stylisticky, humbuk, všechno je skvělé. Ale myslím si, že Gilbert Burns vs. Chamzat Čimajev je skutečný zápas o titul uchazeče č. 1.“

Ačkoli Abdelaziz vybral Burnse vs. Chimaeva jako významnější zápas pro divizi, jeho prohlášení týkající se Covingtonova a Masvidalova rekordu je fakticky nesprávné.

Jorge Masvidal prohrál své poslední dva zápasy, přičemž obě porážky přišly proti úřadujícímu šampionovi polotěžké váhy Kamaru Usmanovi, kterého Abdelaziz řídí. Naposledy se však z výhry radoval v listopadu 2019, když porazil Nate Diaze.

Colby Covington mezitím prohrál dva z posledních čtyř zápasů. Stejně jako Jorge Masvidal, ani „Chaos“ dvakrát neuspěl proti „Nigerijské noční můře“. Poslední výhru slavil v září 2020 nad bývalým šampionem Tyronem Woodleym.

Z obou bývalých nejlepších přátel se stali nepřátelé, když Covington stoupal v žebříčku. Nakonec se spolu utkají 5. března na UFC 272.

Mezitím se zdá, že se chystá další velmi očekávaný zápas mezi Gilbertem Burnsem a Chamzatem Chimaevem. Zápas však zatím nebyl oficiálně oznámen.