30. 11. 2023

Marten Van Riel prozradil, co plánuje po OH v Paříži!

Zdroj: Depositphotos

Marten Van Riel naznačil, že po účasti na olympijských hrách v Paříži v roce 2024 hodlá přejít k závodům Ironman na delší vzdálenost.

Devětadvacetiletá belgická hvězda také prozradila své plány na sezónu 2022, v jejímž čele stojí Super League Triathlon Arena Games a Championship Series spolu s WTCS a mistrovstvím Evropy v triatlonu.

Pařížské pódium cílem

Van Riel už svou sezónu 2022 zahájil skvělým způsobem, když vyhrál IRONMAN 70.3 Dubaj s bleskovým časem 3:26:05 hod. Mezi poraženými toho dne byli i dánská hvězda Daniel Baekkegard a olympijský vítěz Kristian Blummenfelt.

Všechny cesty ale nakonec v příštích letech povedou do Paříže v roce 2024, protože Marten chce vylepšit šesté místo z Ria a čtvrté z Tokia.

Velký důraz na zlepšení v této snaze o konečně olympijské stupně vítězů bude kladen na běh, o kterém se Belgičan domnívá, že ho v Japonsku minulé léto stál hodně sil.

V rozhovoru pro podcast Arena Games Triathlon Shorts / Short Chute powered by Zwift vysvětlil: „Na této olympiádě (Tokio) mohu říci, že tam byli tři kluci, kteří byli silnější, zejména v běhu , nebylo to super těsné, takže Hayden (Wilde), Alex (Yee) a Kristian (Blummenfelt) byli hodni medaile, ale samozřejmě to stále trochu bolí, když skončíte čtvrtý.

„Ale abych získal medaili, budu muset svůj běh posunout možná na jinou úroveň, abych mohl opravdu konkurovat, a to je to, v co doufám, že se mi v tomto olympijském cyklu podaří.“

Ironman

Po olympijských hrách v roce 2024 se 29letý závodník plně začne soustředit na delší tratě, přičemž jeho konečným cílem bude účast na mistrovství světa IRONMAN v Koně.

„Pro mě je teď v plánu dělat další tři roky závody na krátkých tratích, ale budu se snažit pomalu budovat, aby ten přechod na dlouhé tratě nebyl tak velký, takže po Paříži si snad budu moci hned jít pro dobré výsledky na distančních závodech Ironman,“ dodal.