28. 2. 2024

Marco Verratti? 10 zajímavých faktů, které jste možná nevěděli!

Italský záložník Marco Verratti se narodil v listopadu 1992 ve městě Pescara, kde také fotbalově vyrůstal. Ještě jako náctiletý se však přesunul do pod Eifelovu věž, kde obléká dres PSG. Přinášíme zajímavosti, které jste o tomto technicky nadaném špílmachrovi možná nevěděli.

#1 Vyhrál Serii B pod českým trenérem

Rodák z Pescary v tamním klubu debutoval coby 16letý mladíček.

Už sezoně 2010/11 italské druhé ligy Serie B Pescara předváděla pod trenérem Zdenkem Zemanem atraktivní fotbal, a v následujícím ročníku 2011/12 si celkovým triumfem zajistila postup do Serie A.

Verratti byl důležitou součástí vítězného týmu a média mu přisoudila přezdívku nový Pirlo.

#2 Fanoušek Juventusu

Jako kluk byl Marco velkým fanouškem Juventusu Turín a když měl později jako nadějný teenager možnost posunout se do akademie Interu Milán, s díky odmítl a raději fotbalově rostl v malé Pescaře.

#3 Nikdy nehrál Serii A

Jen dva měsíce poté, co pro Pescaru vykopal slavný postup do Serie A, přestoupil tehdy 19letý Verratti do Paris Saint-Germian, kde se upsal na 5 let.

Nejvyšší italskou soutěž si tak nikdy nezahrál, o to raději však vzpomíná na vítězné tažení Serii B.

#4 Italská kuchyně

Marco je milovníkem italské kuchyně na kterou nedá dopustit ani ve Francii. „Je jednoduše nejlepší, neměl bych. Občas si i vařím sám,“ nechal se slyšet.

#5 Herní styl

Marco Verratti nastupuje na postu středního záložníka.

Patří mezi nejtechničtější záložníky současnosti, je silný na míči, má velmi dobrou akceleraci na balón.

„Je to jeden z nejlepších záložníků světa, rád drží míč, umí krátké i dlouhé přihrávky, pokud zajištuje, neztrácí balón, zkrátka světová špička,“ vysekl mu poklonu sám Xavi Hernandéz, který hrával podobným stylem.

A těch 5 dalších? 👇