30. 5. 2024

Luis Suarez zažívá bezprecedentní situaci!

Luis Suarez je od svého přestupu do Evropy do Groningenu nepřehlédnutelnou jedničkou všech týmů, za které nastoupil, a za Ajax, Liverpool, Barcelonu a Atletico nastřílel více než 500 gólů.

V letošní sezoně však prochází situací, kterou od doby, kdy se stal elitním útočníkem, nezažil, protože už není považován za důležitého člena základní sestavy.

Ve dvou po sobě jdoucích zápasech nastoupil na lavičce náhradníků

Diego Simeone se rozhodl Suáreze nenasadit v zápasech Atlética proti Manchesteru United a Celtě Vigo, přičemž uruguayský reprezentant do duelu s Rudými ďábly nezasáhl a s galicijským celkem odehrál posledních 18 minut z lavičky.

Celkem v této sezóně nastoupil na lavičce jedenáctkrát. Pro představu, v minulé sezóně nastoupil z lavičky jen dvakrát v 38 zápasech, které za Los Rojiblancos odehrál.

S lavičkou si netyká

Pouze ve své poslední sezoně v Barceloně byl Suárez na lavičku posazen více než čtyřikrát. Uruguayský útočník nenastoupil v sedmi z 36 zápasů, které odehrál, ale přesto dokázal vstřelit 21 gólů a vyprodukovat 12 asistencí.

Předtím byl na lavičce čtyřikrát v sezoně 2018/19, dvakrát v sezoně 2017/18, jednou v sezoně 2016/17 a v sezoně 2015/16 byl ve všech 53 zápasech v základní jedenáctce.

Ve svém prvním angažmá za Blaugranu nastoupil dvakrát z lavičky a ve 43 zápasech vstřelil 25 gólů a vyprodukoval 23 asistencí.

Druhý nejlepší střelec Atletica.

Vícekrát než Suárez se v této sezoně trefil pouze Angel Correa, Argentinec sám slavil 12 gólů, o jeden více než jeho spoluhráč.