28. 5. 2024

Analýza Burnley vs Leicester: Přidají domácí další záchranný bod?

Téměř pohárově našlapaný program zachraňujícího se Burnley pokračuje. Svěřenci Seana Dyche přes svátky a na začátku ledna nehráli kvůli nákaze koronavirem, a tak teď čelí vlně dohrávek.

Že by jim to nesvědčilo se rozhodně říci nedá, vždyť neprohráli už třikrát v řadě a z toho dvakrát bodovali naplno. Výsledkem je to, že v případě úspěšně zvládnuté dohrávky s Leicesterem se Clarets mohou konečně vyšvihnout ze sestupového pásma, kam by se přesunul Everton.

Forma Foxes navíc není nic moc a spekulace o konci trenéra Brendana Rodgerse nabývají na síle. Leicester nevyhrál v lize už pětkrát v řadě a jeho náskok na pásmo sestupu se povážlivě ztenčuje, momentálně to je pouhých šest bodů.

Tým, který ještě na jaře bojoval o Ligu mistrů prožil velký výkonnostní propad a na Turf Moor ho nečeká nic jednoduchého.

Fanoušci, kteří se ale na cestu na sever vydali, budou doufat, že Foxes potvrdí výkony z předešlých soubojů s aktuálně hůře postavenými celky.

Ze šesti takových duelů totiž letos vyhráli hned čtyři (2 remízy) a dvakrát přivezli body i z venku. První vzájemné měření sil s Burnley ovšem skončilo nerozhodně 2:2 a vzhledem ke specializaci domácích na remízy se dělba bodů může klidně opakovat.