23. 4. 2024

KSW 65: Brož v posledním kole vyválčil remízu, Šormová podlehla mistryni fitness!

Turnaje KSW 65 v polských Gliwicích se zúčastnili i dva debutující čeští zástupci. Svěřenkyně z týmu Andrého Reinderse Magdaléna Šormová prohrál svůj duel na body po vyčerpávajícím boji na zemi s domácí Anitou Bekusovou. Miroslav Brož pak vyválčil v posledním dominantním kole málo vídanou remízu.

Magdalena Šormová šla na řadu jako třetí. Po úvodním gongu Bekusová rychle přenesla zápas na podlahu, kde zaujala nejvyšší pozici. Česká bojovnice však dobře odolávala tlaku zespodu a minutu před koncem dokonce hrozila armbarem. Soupeřka však nebezpečí odvrátila a kolo ukončila na zádech Šormové.

Ve druhém kole si soupeřky vyměnily několik úderů, Šormová dokonce z otočky zasáhla loktem, ale po chvíli se boj opět přesunul na zem. Tentokrát byla česká bojovnice v lepší pozici a na zádech soupeřky kontrolovala situaci až do konce kola.

Ve třetím kole však bojovnice opět vyměnily role a Bekusová zaznamenala další úspěšný takedown a nebyla daleko od škrcení. Magda se snažila dostat pod soupeřku, ale ta situaci kontrolovala a použila armbar. Polka však na poslední chvíli vyklouzla a doslova srazil Šormovou opět k zemi. Díky úspěšným takedownům a dvěma kolům kontroly zvítězila jednomyslným rozhodnutím.

Jak se zrodila vzácná remíza?

Odhodlaný Miroslav Brož měl před sebou těžký úkol. Od začátku bylo jasné, že doménou českého bojovníka bude boj ve stoje, zatímco jeho polský soupeř měl být na zemi jako ryba ve vodě. Netrvalo dlouho a Niedzwiedz si prosadil svoji hru.

Brož si však zachoval chladnou hlavu a neochvějně bránil svou stráž na zemi. Nakonec se mu podařilo vymanit, vstal a sérií tvrdých úderů vyprovodil unaveného soupeře na přestávku. Příběh se opakoval i ve druhém kole, tentokrát polský bojovník několikrát zahrozil z horní pozice škrcením a kimurou. Nakonec se Brož dostal do horní pozice a začal zasazovat tvrdé údery, ale k ukončení by potřeboval více času.

Třetí kolo bylo zjevně pod inkvizitorovou kontrolou. Brož opakovaně posílal svého soupeře na zem a unavený Niedzwiedz nespěchal s návratem na nohy a líně čekal, až rozhodčí vrátí zápas do stoje. Fanoušci ho za jeho taktiku vypískali. Brož se snažil „bojovat“ a bylo zřejmé, že je fyzicky lépe připraven. Příležitost ukončit duel však nepřišla.

Rozhodčí souboj dvou stylů prohlásili jednomyslně za remízu. Ani polský mistr boje na zemi nedokázal českého borce utáhnout a stále platí Brožova předzápasová slova: „S amatérskou bilancí mám něco přes 40 zápasů a ještě mě nikdo nikdy neutáhl.“