30. 11. 2023

Kontakty z NHL? Čekal jsem jich víc, přiznává Slafkovský!

Od olympijských her září a stoupá v žebříčcích před draftem NHL jako raketa. V současné době je na druhém místě a má šanci vyzvat Kanaďana Shanea Wrighta v boji o první místo. Přesto Juraj Slafkovský přiznává, že s týmy NHL nebyl v takovém kontaktu, jak očekával.

„Upřímně řečeno, podle toho, co jsem slyšel, jsem čekal víc. Není jich tolik. Možná se to změní blíže k draftu nebo po sezóně, až bude probíhat NHL Combine,“ řekl pro Denník Sport.

Nejlepší hráči, kteří mají šanci v draftu, jsou pozváni na NHL Combine. Probíhají fyzické testy a pohovory se zástupci klubů. Juraj Slafkovský by na této prestižní akci neměl chybět.

„Nemám konkrétní informace. Pouze agent mi řekl, že bude. Nevím přesně, kdy a jak se tam dostanu. Vím jen, že tam budu. A agent mi řekl, že poslední rozhovory mi mohou při draftu hodně pomoci.“

Na olympiádě byl nejlepším střelcem a nejlepším hráčem turnaje, čímž výrazně přispěl k historické bronzové medaili Slovenska. Sebevědomí a formu si z Číny přivezl i do Finska, kde září v dresu TPS Turku.

V úvodním utkání čtvrtfinále play-off finské ligy proti IFK Helsinky (2:0) ho byl plný led. U gólu si připsal skvělou asistenci a sám byl blízko gólové trefě, když puk po jeho střele orazítkoval spojnici.

„Je to play-off, chci se soustředit na jiné věci než na žebříček. Kluby NHL budou raději bojovat o hráče, který přichází z úspěšného týmu.

Alespoň tak mi to bylo řečeno. Budu se snažit dělat svou práci dobře, ať dojdeme co nejdál,“ přiznává robustní útočník, že věnuje větší pozornost svým výkonům na ledě než předdraftovým prognózám, což je rozumný přístup.