7. 9. 2024

Konec tiki taka? Jak Bayern v LM rozprášil Messiho Barcelonu!

Nic takového tehdejší Barcelona pod vedení Pepa Guardioly a taktovkou Messiho nezažila. Bylo jaro roku 2013 a z Ligy mistrů se poroučela jako spráskaný pes.

Na vině byl Bayern Mnichov, který španělskému gigantovi udělil lekci.

Kdo že je nejlepší klub světa? Barcelona?

Během 180 minut se Bayernu Mnichov možná podařilo několik let budovanou pověst katalánského velkoklubu zcela zdemolovat. Rozprášil ji doma i venku, nedal jí šanci, nenechal ji dát ani jeden gól.

Vše začalo v mnichovské Allianz Areně.

Aktivnější domácí se ve 25. minutě dočkali vedoucího gólu zásluhou Müllera.

Barceloně se vůbec nedařilo kombinovat a obrana bavorského celku akce Messiho a spol. spolehlivě odvracela. Těsně před pauzou udeřili domácí podruhé hlavou Goméze.

Když se Barcelona nadechovala ve druhé půli k náporu, zlomily jí góly Robbena a opět Müllera.

„Barcelona v posledních letech dominovala celé Evropě a pokud ji porazíte takovýmhle způsobem, můžete být na sebe hrdí,“ řekl autor třetí branky Arjen Robben.

Barcelonští před semifinálovou odvetou říkali: „Věříme, že se nám splní sen.“ I druhé utkání pro ně však bylo noční můrou. Média před zápasem spekulovala, zda se Lionelovi Messimu a spol. podaří jako prvním v Lize mistrů zvrátit čtyřgólové manko.

Jenže se stal přesný opak, a to i proto, že největší hvězda domácího týmu Messi se na hřiště vůbec nedostal. Pravděpodobně kvůli zranění sledoval zápas jen z lavičky, a hlavně po přestávce u toho hodně trpěl.

Na stadionu Camp Nou najednou ubylo diváků, mnozí se to ponížení nedokázali dál sledovat. To fandové Bayernu byli v sedmém nebi, na výjezdu za zápasy všech soutěží si užili osmnácté vítězství v řadě. Tohle je však ohromně cenné.

Do finále postupuje mnichovský klub za poslední čtyři roky už potřetí. V předchozích dvou případech proti Interu Milán (2010) a Chelsea (2012) zbyly jeho hráčům oči pro pláč, do třetice si už triumf Bavoři utéct nenechali, když porazili Borussii Dortmund 2:1.