17. 4. 2024

Khabib: Po prohře s Oliveirou už Dustin nikdy nebude stejný bojovník jako dřív!

Khabib Nurmagomedov si myslí, že jsme možná viděli Dustina Poiriera naposledy po jeho titulové porážce s Charlesem Oliveirou na UFC 269.

Poirier, který už podruhé neuspěl ve snaze stát se šampionem lehké váhy, před zápasem prohlásil, že chce bojovat méně často, a soudě podle jeho komentářů po zápase (viz níže) se „Orel“ domnívá, že „Diamant“ má možná na kontě už jen pár kilometrů a možná se blíží konec jeho kariéry.

„Po zápase řekl, že se musí zamyslet, jestli to vůbec potřebuje? Pokud ho takové myšlenky napadly, znamená to, že vyhraje, ale vyhraje i prohraje,“ řekl Khabib o Poirierovi na nedávné tiskové konferenci v Rusku.

„Nepůjde do konce, když to bude nutné. Někdy se podíváte na sportovce a vidíte, jak rychle se mění. Říkám to svým blízkým přátelům. Dokud je čas, měli byste zůstat aktivní a bojovat dál. Pokud jednou tato výhybka cvakne, už se nikdy nevrátí. Myslím, že jeho spínač cvakl.“

„Ten čas přijde. Přede mnou tu byli Frankie Edgar, Benson Henderson, Pettis,“ pokračoval. „Pak Conor… Nikdo nezůstal, všichni odešli. Teď přišel čas Charlese Oliveiry. Charles přišel. Teď je čas Islama, Beneila, Justina (Gaethjeho), Charlese Oliveiry. Teď budou bojovat, pak také odejdou. Ostatní přijdou. Nikdo to nemůže kontrolovat a nikdo to nebude schopen zastavit. Čas běží. Myslím, že všechno je jednoduché. Charles Oliveira byl lepší. Později přijde jiný a (porazí) ho. Odejde a pak se budeme bavit o dalším. Je to takový kolotoč, který se nikdy nezastaví.“

Třiatřicetiletý Khabib odešel do důchodu neporažený s bilancí 29-0. Bývalý šampion UFC v lehké váze je mnohými považován za GOAT v kategorii do 155 liber a jednoho z nejlepších bojovníků všech dob, přestože svůj titul obhájil pouze třikrát.

Nurmagomedov má na svém kontě výrazná titulová vítězství nad Conorem McGregorem, Justinem Gaethjem a Poirierem, přičemž všechny tři zápasy vyhrál prostřednictvím submisí.