31. 3. 2023

Khabib Nurmagomedov: TOP 10 zajímavých faktů, které jste možná nevěděli

Neporažený šampion lehké váhy působí v UFC již od roku 2012. Je stálicí světového MMA, přesto trvalo delší čas, než se dostal do zájmu médií a širší veřejnosti. Velkým milníkem byl vyhraný zápas proti legendárnímu Conorovi McGregorovi. Co všechno ještě o Khabibovi nevíte?

#10 Zápas jako rodinné řemeslo

Rodák z ruského Dagestánu má zápasení v krvi. Bojovým uměním se na vyšší úrovni věnoval jeho dědeček i otec. Není tak divu, že Khabib zápasí už od svých 6 let.

Klasický Řecko-římský zápas má v Dagestánu hodně silnou tradici, a tak není divu, že právě zápasení, sambo, grappling a wrestling jsou backgroundem Khabibova zápasnického stylu.

#9 Bizarní fotka ve vaně

Známá fotka, na které se Khabib fotí ve vaně se svými kamarády už obletěla svět. S oblibou ji ve vzájemných mediálních přestřelkách vytahují Khabibovi protivníci s Conorem McGregorem v čele.

#8 Fotbal a Cristiano Ronaldo

Je veřejně známo, že Khabib je velkým fanouškem fotbalu. Jeho nejoblíbenějším hráčem je Cristiano Ronaldo se kterým se v minulosti i několikrát potkal.

Khabib Nurmagomedov je velkým fanouškem Realu Madrid. Doma v Rusku pak drží palce celku Anži Machačkala.

#7 Muslim

Náboženství hraje v životě Khabiba velkou roli, jelikož je praktikující muslim. Stejně jako jeho rodina a nejbližší okolí. Během muslimského svátku Ramadán Khabib nezápasí. Alkohol nepije vůbec.

#6 Fedor Emelianenko jako vzor

Khabib je velkým fanouškem Fedora Emelianenka. Fedor je nejoblíbenější a nejuznávanější MMA bojovník v rusky mluvících oblastech. Poprvé se setkali v roce 2004 na bojové sambo soutěži v Machačkale, kde Fedor triumfoval.

Od té doby Khabib sledoval Fedorovu kariéru a sledoval všechny jeho MMA zápasy. V jednom z rozhovorů Khabib řekl, že Fedor je součástí důvodu, proč miluje MMA a proč si vybírá MMA před olympijskými sporty.

#5 Instagramová popularita

Khabib je nejoblíbenějším ruským sportovcem na Instagramu. V současné době má na Instagramu více než 20 milionů sledujících.

#4 Poslední prohra

Jak známo, ve světě profesionálního MMA je Khabib Nurmagomedov neporažený. Hora, kteoru v kleci nikdo nezdolal.

Poslední prohru v bojových sportech utrpěl ve finále světového šampionátu v sambu roku 2010. Porazil jej kamarád a tréninkový parťák z Machačkaly Magomed Alinčijev. Na Khabiba tehdy zbylo jen stříbro…

#3 Tajemná manželka?

O manželce Khabiba se toho moc neví. Snad jen to, že se jmenuje Patimat. Její tvář nebyla v médiích nikdy zveřejněna, a to ani v jejich svatební den, čehož využil Khabibův věčný rival Conor McGregor, když si na Twitteru rýpl, že Khabibova manželka je ručník, pod který je koza.

#2 Rvačka s medvědem

Nikdo neměl na Khabibovu kariéru větší vliv než jeho otec Abdul Nurmagomedov. Válečný veterán a bývalý zápasník naučil syna tvrdé disciplíně.

Známá je historka, jak nechal osmiletého Khabiba zápasit s malým medvědem. „Táta chce vždycky vidět, čeho je jeho syn schopný,“ vzpomínal.

#1 Dagestánský orel

Khabib „The Eagle“ Nurmagomedov. Takhle vyvolá Bruce Buffer šampiona lehké váhy. Proč má Khabib přezdívku „Orel“? Okřídleného dravce má totiž ve znaku severokavkazská republika Dagestán ležící v asijké části Ruska. Rodiště a domov hrdého patriota Khabiba Nurmagomedova.

Instagram did not return a 200.