7. 6. 2023

Kevin De Bruyne: TOP 10 zajímavých faktů, které jste nevěděli

Nejlepší ofenzivní záložník světa! V belgické reprezentaci debutoval Kevin De Bruyne už v devatenácti letech. Po nepovedené štaci v Chelsea vzkřísil kariéru v německé Bundeslize, aby se na Ostrovy vrátil jako hlavní plejmaker Pepa Guardioly. Znáte jeho příběh?

Jak ho zradil Thibaut Courtois? V kolik letech vydal svou autobiografii? A komu jako malý fandil?

#1 Kořeny v Burundi

Oficiálně Burundská republika, je stát ve střední Africe. A právě zde se narodila Kevinova matka. Rodina z matčiny strany totiž v Burundi vlastní ropné pobočky. Syna však Anna De Bruyne porodila už doma v Belgii. Bylo jí pouhých 18 let.

#2 Z Gentu do Genku

Kevin De Bruyne přišel na svět 28. června roku 1991 v belgickém městě Gent, kde udělal i první fotbalové krůčky. Jako junior se však vydal rozvíjet svůj talent do 100 kilometrů vzdáleného Genku, kde také v 17 letech poprvé okusil první ligu.

#3 Nepřítel Thibaut Courtois

Během působení v Genku byl Kevinovým spoluhráčem brankář Thibaut Courtois. Slavní belgičtí fotbalisté však spolu nenavázali srdečné přátelství. Proč?

Courtois měl totiž románek s tehdejší přítelkyní Kevinovou přítelkyní Caroline Lijnen. Ta se ke Kevinovi po pár týdnech vrátila, ale vztah se i přesto rozpadl. V roce 2014 se Kevin oženil s krásnou Michel Lacroix, která mu o dva roky později porodila syna

#4 Přelomová sezona?

V sezoně 2011/12, kdy bylo Kevinovi pouhých devatenáct let, jeho hvězda strmě vyletěla. V dresu Genku zaznamenal ve 28 zápasech 8 přesných zásahů a přidal 14 asistencí a rázem byl horké zboží.

#5 V Chelsea nechtěný

Po fantastické sezoně se talentovaný teenager Kevin stěhoval na Stamford Bridge. V dresu londýndské Chelsea se však Kevin nedostal šanci. Během dvou let nastoupil za první tým pouze dvanáctkrát.

Vzhledem k tomu, že Chelsea koupila De Bruyneho za 9 milionů eur, vychází to tedy milion eur za zápas. Tehdejší manažer José Mourinho zkrátka Belgičanovi nevěřil a jeho malé zápasové vytížení komentoval slovy, že nedává dost energie do tréninku.

👇 A těch 5 dalších?