Kdy znovu půjde do akce Tyson Fury? Něco se rýsuje…

Spolupromotér Tysona Furyho Bob Arum uvedl, že nejzazším termínem, kdy bude Fury znovu zápasit, je konec února nebo začátek března. Jedinou otázkou bude, s kým se Fury utká…

A tuto otázku zkomplikovaly nedávné události. Fury si přál sjednocující zápas s Oleksandrem Usykem, ale Anthony Joshua uplatnil svou odvetnou klauzuli a vynutil si zápas s Usykem na jaře příštího roku.

Předpokládalo se, že Furyho příštím soupeřem by mohl být Dillian Whyte, prozatímní šampion WBC, v povinném zápase o titul. Whyte však vede právní spor s WBC kvůli tomu, že mu řídící orgán odmítl dříve dohodnout zápas o titul.

Ačkoli žaloba brání WBC jmenovat Whyteho povinným vyzyvatelem, neznamená to, že k zápasu mezi ním a Furym nedojde. Arum řekl serveru BoxingScene, že on a spolupromotér Frank Warren budou jednat s Whyteovým týmem o možném zápase v březnu na Principality Stadium ve velšském Cardiffu.

„Frank a já hledáme nejlepšího možného soupeře,“ řekl Arum pro BoxingScene. „Je zřejmé, že číslo jedna by se nám líbil Usyk, pokud Joshua odstoupí. Za druhé, pokud to nebude možné, pak je Whyte pro Tysona pravděpodobně stejně atraktivním soupeřem jako kdokoli jiný. Takže si opět sedneme s lidmi [Whyteho] a uvidíme, jestli se dohodneme.“

V rozhovoru pro IFL TV Arum řekl, že zápas s Whytem nemusí být povinný a že by to byl pro Furyho dobrý zápas, a poznamenal, že pokud by se oba utkali, Fury by „dlužil“ Spojenému království zápas na britské půdě. Uvedl také, že Joe Joyce by byl jednou z možností, pokud by Whyte nebo Usyk nebyli k dispozici pro zápas.

Arum poznamenal, že pokud by k zápasu mezi Furym a Whytem došlo, rozdělení peněz by mělo být 80/20 ve prospěch Furyho na základě předchozích peněz mezi oběma boxery. Promotér Whyteho Eddie Hearn označil toto rozdělení za „nehorázné“.

Fury má za sebou vítězství nad Deontayem Wilderem, nejprve v únoru 2020 v sedmi kolech na TKO a poté naposledy 9. října 2021 knockoutem. První z těchto dvou zápasů poslal Furyho k titulům WBC a The Ring v těžké váze.