18. 7. 2024

Kdo chce golmana? Dallas se chce zbavit Chudobina!

Mar 5, 2020; Nashville, Tennessee, USA; Dallas Stars goaltender Anton Khudobin (35) during the first period against the Nashville Predators at Bridgestone Arena. Mandatory Credit: Christopher Hanewinckel-USA TODAY Sports

Dallas Stars zařadili brankáře Antona Chudobina na listinu volných hráčů. Ostatní týmy NHL mají čas do úterního odpoledne, aby si ho vybraly ze seznamu, ale pokud se tak nestane, může klub poslat ruského veterána do farmářského týmu Texas Stars (AHL).

Pětatřicetiletý Chudobin, který se v roce 2020 významně podílel na postupu Dallasu do finále play-off, v poslední době ztrácí na výkonnosti a klesá až na pozici třetího brankáře týmu. V úvodu sezony se střídal v brance s Bradenem Holtbym a v šesti zápasech inkasoval v průměru 3,73 gólu na zápas s úspěšností zásahů 87,3 procenta.

Dvaadvacetiletý Jake Oettinger přišel po Holtbyho zranění z AHL a v brance Dallasu exceloval, když měl průměrnou úspěšnost zákroků 95,1 procenta. Holtby se mezitím vrátil do sestavy Stars a Chudobin se tak stal pro klub nepotřebným.

Během 13 sezón v NHL odehrál Chudobin 257 zápasů v základní části. Z toho bylo 114 vítězství s 91,6% úspěšností zákroků. V Dallasu působí již čtvrtou sezónu. Informaci přinesla agentura AP.