23. 7. 2024

Kam přestoupí David Alaba? TOP 7 klubů, které se bijí o jeho služby

Vedení Bayernu Mnichov nemá zájem o lednový prodej obránce Davida Alabay. Hvězdný hráč s bohatými zkušenostmi tak bude k dispozici zdarma, což přirozeně zalarmovalo několik velkoklubů.

#7 Paris Saint-Germain

Pokud se na přestupovém trhu objeví příležitost na zisk hráče světové kvality, vždy třeba počítat i se zájmem Paříži Saint-Germain. Finalista Ligy mistrů ještě nemá vyřešenou trenérskou otázku do budoucích let, ale vedení má v nejbližší době v plánu řešit hlavně kontrakty klíčových hráčů.

Paříž se dlouhodobě snaží vyztužit defenzivní rady a zajistit si tak úspěchy nejen ve Francii. Alaba se svou schopností hry na kraji i uprostřed obrany by PSG určitě povznesl na novou úroveň, přičemž finanční stránku věci v tomto případě řešit netřeba.

#6 Manchester United

Manchester United má v každém přestupním období zájem o zisk středního obránce, který by zocelil hru MUFC a dokázal zabránit zbytečným obranným zaváhání. Podle spekulací se klub z Old Trafford snaží přilákat trenéra Mauricia Pochettina, který může ovlivňovat v potenciálním příchodu Davida Alaba, jelikož argentinský kouč je dobře známý svou precizní prací s defenzivními hvězdami.

#5 FC Barcelona

Barcelona projevila zájem o služby rakouského reprezentanta už v minulosti, kdy však ze strany Bayernu nepřicházel jeho odchod v úvahu.

Gerard Piqué postupně stárne a jasnou pozici v týmu nemá ani Samuel Umtiti. Plus Barcelona by ziskem Davida Alaby dokázala pokrýt i případné kolize na levé straně obrany. Ve prospěch FCB hraje i fakt, že samotný Alaba neskrývá svůj zájem hrát v katalánském celku.

#4 Liverpool FC

Osobnost Jürgena Kloppa, možná stopérská spolupráce s VVD či příležitost poprat se o ligový titul v nejprestižnější Premier League. Důvodů, proč by si David Alaba mohl vybrat Liverpool, je tedy mnoho.

Liverpool má aktuálně velké problémy s marodkou defenzivních opor, přičemž věc ohledně rakouského obránce by tak klub chtěl vyřešit už v lednu nákupem. Bayern však nemá zájem o brzký odchod své obranné hvězdy, což spojení Alaba s LFC poměrně komplikuje.

#3 Real Madrid

Podobně jako Barcelona, i Real Madrid je jedním z klubů, ve kterých si osmadvacetiletý univerzál umí představit budoucnost. Sergio Ramos má před sebou posledních pár let na nejvyšší úrovni, přičemž Real není zcela spokojen ani se službami Ferlanda Mendyho.

Alaba by mohl dokonale vyřešit celou tuto otázku, protože by přinesl obrovskou kvalitu nejen na stoperskou pozici. David je také dynamickým obráncem s dobrým pohybem s míčem i bez, co by se v rychlejší La Lize určitě osvědčilo. V Bayernu má problém s vysokým platem (má požadovat přes 20 mil. Eur / rok, pozn.), Přičemž Real Madrid by mu tento požadavek mohl splnit.

#2 Manchester City

Pep Guardiola investoval do nových hráčů za čtyři roky stovky milionů eur, ale i tak nedokázal najít recept na triumf ve vysněné Lize mistrů. Nyní má klub z Etihad Stadium příležitost získat zdarma hráče, který může být výrazným přínosem do týmu pomoci dosáhnout požadovaných cílů. Dalším faktorem může být osoba Pepa Guardioly, který chová k Alabamě velký respekt a určitě by neodmítl možnost opět pracovat s univerzální rakouskou hvězdou.

#1 Juventus Turín

Kdyby si David Alaba zvolil za svou další destinaci Itálie, téměř na 100% by zamířil do Juventusu. Klub, který je známý svou unikátní prací s podpisem hvězdných hráčů zdarma, má zájem o Alabu již poměrně dlouhou dobu.

Pro samotného hráče by působení v Juventusu znamenalo ještě větší využívání kvalitní defenzivní práce, na jejíž konec konců ideologie Juventusu stojí. Spoluhráč Ronalda, dominance v Serie A či také šance na další triumf v Lize majstrů – to vše hraje v prospěch spojení Davida Alaby a Juventusu.

Zdroj: Šport7.sk