23. 4. 2024

Julián Álvarez: Znáte příběh Messiho nástupce s přezdívkou pavouk?

Zdroj: Depositphotos

Rychlý na míči a efektivní v zakončení. Byl u všeho důležitého, co se stalo.

Dvaadvacetiletý Julián Álvarez byl mužem prvního semifinále na mistrovství světa 2022. Argentina porazila Chorvatsko 3:0.

Lepší než Messi

Podle specializovaného portálu sofascore.com podal v zápase lepší výkon než kapitán Lionel Messi.

Álvarez vstřelil dva góly a od expertů dostal známku 8,5. Messi měl „jen“ 7,8.

Muž s přezdívkou pavouk je považován za velký talent Argentiny. A možný nástupce hvězdného Messiho.

„Když mu byly dva roky, ničil starší soupeře. Zdálo se, že má víc než dvě nohy. Tak dobrý byl na míči,“ vzpomínal pro theathletic.com jeden z jeho prvních trenérů Rafael Varas.

Svůj talent rozvíjel na ulici, kde si od mládí hrál se svými bratry. Na malém políčku před svým domem strávil stovky hodin, běhal tam od rána do večera.

„Nebyly mi ještě ani čtyři roky, když mi bratr řekl: Podívejte se na něj, malý pavouk. Od té doby mi to zůstalo. A to se mi líbí. Je to skvělé jméno,“ vysvětlil Julián Álvarez v rozhovoru pro skysports.com, jak vznikla jeho přezdívka.

Jedenáctiletý do Realu Madrid?

S fotbalem začínal v Argentině. V posvátném klubu River Plate.

Jeho talent byl nepopiratelný. V 11 letech ho chtěl koupit slavný Real Madrid. Osobně se na něj přišel podívat tehdejší sportovní ředitel Realu Ramón Martínez.

„Pozvali nás na turnaj do Girony. Julián opravdu vynikal, proto ho Madrid chtěl. Podle pravidel FIFA však ve svém věku nemohl podepsat smlouvu. Muselo mu být nejméně šestnáct let,“ vzpomíná Varas.

Lionel Messi odešel z Newell’s Old Boys do FC Barcelona ve třinácti letech.

„Kdyby platila stejná pravidla jako v případě Messiho přestupu, podepsal by Julian smlouvu s Realem o dva roky dříve,“ říká.

Za čtrnáct milionů do Anglie

Álvarez hrál v mládežnických kategoriích pouze v Argentině ve slavném River Plate. Tam také zahájil svou profesionální kariéru.

„Vědělo o něm hodně klubů, ale on nebyl připravený opustit domov. Procházel zkouškami a čekal na správný okamžik. Udělal správné rozhodnutí,“ vysvětlil jeho bývalý trenér a přítel.

Rodák z třítisícového městečka Calchín se v lednu 2022 po velkém zájmu upsal Manchesteru City. Anglický šampion za něj zaplatil čtrnáct milionů liber.

Minulou sezónu dohrál na hostování v River Plate, ale od začátku nové sezóny je stabilním hráčem Premier League.

„Bylo to přátelské přivítání. Mám tu s sebou rodinu a přátele, takže jsem šťastný,“ řekl po příjezdu do Anglie dvaadvacetiletý útočník, který přiznal, že si života v jiné zemi váží.

Álvarez: Leo je výjimečný

Loni vyhrál s Argentinou Copa América. Argentinský kapitán měl podle něj na zisku trofeje největší zásluhu.

Vzdal hold legendě světového fotbalu a svému spoluhráči.

„Stát po boku Messiho je pro mě splněný sen. Hrát s jedním z nejlepších fotbalistů historie mě naplňuje nesmírnou hrdostí,“ řekl muž, který v zápase Copa Libertadores mezi River Plate a Alianzou Lima vstřelil šest branek.

Na otázku novinářů, co se naučil od Messiho, se usmál: „Je těžké ho napodobit. Sleduji každý jeho pohyb, každou jeho dovednost a chci toho co nejlépe využít. Ale Leo je výjimečný. Na hřišti i mimo něj.“

Ve finále mistrovství světa 2022 v Kataru se Argentina utká s vítězem dvojice Francie-Maroko. Poslední zápas šampionátu se odehraje v neděli 18. prosince v 16:00.

„Jsem velmi šťastný. Zasloužili jsme si to, hráli jsme velmi dobře. Na finále se velmi těšíme,“ uzavřel argentinský semifinálový hrdina Julián Álvarez.