29. 3. 2024

Francouzi přemohli africkou senzaci a v neděli budou proti Argentině obhajovat titul!

Fotbalisté Francie v druhém semifinále na mistrovství světa v Kataru porazili Maroko 2:0 a podruhé za sebou si zahrají o zlato.

Obhájce titulu poslal už v páté minutě do vedení obránce Théo Hernandez a v 79. minutě přidal pojistku premiérovým reprezentačním gólem střídající Randal Kolo Muani.

Francie v nedělním finále vyzve Argentinu a může se stát prvním týmem od roku 1962, který na světovém šampionátu obhájí titul.

Výběr země galského kohouta si na MS zahraje o zlato počtvrté v historii.

V letech 1998 a 2018 Francouzi uspěli, naopak před 16 lety skončili druzí.

Svěřenci trenéra Didiera Deschampse jako první od roku 2002 postoupili do finále na dvou po sobě jdoucích světových šampionátech, Brazílie si tehdy zahrála o zlato dokonce potřetí za sebou.

Maročané utrpěli premiérovou porážku na turnaji v Kataru a nestali se historicky prvním týmem mimo Evropu a Jižní Ameriku, který by se dostal do finále.

I účastí v semifinále ale vytvořili africký rekord.

V sobotu se svěřenci kouče Valída Radžradžuího utkají o bronz s Chorvatskem.

Francie – Maroko 2:0 (1:0)

Branky: 5. T. Hernandez, 79. Kolo Muani. Rozhodčí: Ramos – Morín, Hernández (všichni Mex.) – Fischer (video, Kan.). ŽK: Búfál (Maroko). Diváci: 68.294.

Francie: Lloris – Koundé, Varane, Konaté, T. Hernandez – Tchouaméni – Griezmann, Fofana – Dembélé (78. Kolo Muani), Giroud (65. Thuram), Mbappé. Trenér: Deschamps.

Maroko: Bunú – Darí, Saís (21. Amallá, 78. Azzalzúlí), Jamík – Hakimí, Amrabat, Únahí, Mazráví (46. Attíat-Allá) – Zijach, Búfál (66. Abuchlál) – Nasírí (66. Hamdallá). Trenér: Radžradžuí.