23. 4. 2024

Jon Marianek: 10 faktů, které jste možná nevěděli

Český youtuber, na kterého to doma v Hustopečích nebylo dost hustý, se pořádně prosadil až v USA. Získal místo editora v týmu slavného amerického influencera Jake Paulu a do podvědomí diváků se dostal i svými kontroverzními názory na Čechy. Co dalšího jste o Jonovi možná nevěděli?

#1 Vesničan

Jon Mariánek se narodil 22. srpna 1998 v Hustopečích na jihu Moravy. Základní školu a pak Anglické Gymnázium pak studoval v Brně.

#2 Začátky na Youtube

Jon začal natáčet videa na YouTube v sedmé třídě. Jednalo se čistě o herní kanál v angličtině. „Nikdy jsem nechtěl natáčet pro českej YouTube, ta bublina je hrozně malá,“ vzpomíná Jon proč se rozhodl pro kanál v angličtině s tím, že ho jazyk už tehdy bavil.

V 17 letech měl kanál na 100 tisíc odběratelů. Šlo převážně o tutoriály z populární videohry Counter Strike.

#3 Okraden v USA!

Z vesnice u Brna rovnou do Hollywoodu? Z našetřených peněz z YT vyrazil Jon v 17 letech na roční pobyt do USA. Konkrétně se dostal do Kalifornie do města Stockton. První hostitelská rodina se však stala jeho noční můrou. Svobodná matka s pěti malými dětmi na krku žijící v bídě a nečistotě.

První noc spal Jon na zemi, jelikož pro něj neměla postel. Horší to však bylo druhý den, kdy jej na ulici za bílého dne okradl místní gang. Bez telefonu, dokladů a kufru (který se zatoulal na letišti) v cizí zemi. „V tu chvíli jsem volal rodičům, že na to s*ru, žádný americký sen neexistuje a zítra kupuju letenku a vracím se domů.“

#4 Štěstí na rodinu

Jon měl však štěstí v neštěstí. Když už bylo téměř vše domluvené a letenky zpátky do ČR zabookované, jeho příběh se doslechla jedna místní rodina. Hluboce se jich Jonova situace dotkla, a tak mu nabídli, aby zůstal u nich. Jon souhlasil.

V San Franciscu pak chodil na střední se zaměřením na mediální tvorbu a práci s video obsahem. Jako výměnný student pak na škole dokonce odmaturoval.

#5 Editor u Logana Paula

Přesto, že Jon Marianek se proslavil jako hlavní editor Jake Paula, původně začínal u jeho staršího bráchy Logana. Ten nahrál storíčko s tím, že hledají nového editora do týmu. Jon neváhal, poslal svoje CV, které už tou dobou bylo celkem působivé jelikož už dělal nějaká videa pro FaZe Clan a další známé osobnosti či sbujkety, které Logan znal.

Z 11 tisíc uchazečů se dostal do druhého kola mezi třicet nejlepších a i mezi nimi byl Jon nejlepší. Jistou roli hrálo i jeho místo bydliště, jelikož žil v Kalifornii a oba bratři Paulové žijí v LA.

V době, kdy Jon začínal u Logana editovat, bydlel v Hollywoodu přes Airbnb a každý den dojížděl, aby se od zkušenějších editorů z týmu učil novým věcech, chodil na párty, poznával styl, budoval kontakty.

A těch 5 dalších? 👇