17. 6. 2024

„Je silnější na Instagramu než na hřišti“ – Hvězda Barcelony to schytala od legendy

Začal skvěle a za katalánské giganty skóroval v každém druhém zápase. V poslední době však jeho forma poklesla a Depay se ocitl pod obrovským drobnohledem televizních expertů.

Nizozemský útočník nedokázal pomoci Barceloně porazit Bayern Mnichov a vše završil špatným výkonem před brankou. Bývalý útočník Bayernu Mnichov Sandro Wagner se k Depayově poklesu formy vyjádřil pro DAZN.

„Proti Bayernu vyhrál Memphis pouze 27 % soubojů. V současné době je silnější na Instagramu než na hřišti.“
Depay si je vědom svého propadu a prohlásil, že očekává, že se mu v průběhu sezony povede lépe.

Nizozemský útočník k tomu řekl: „Očekávám od sebe, že budu dávat góly, a kladu na sebe vysoké nároky. Potřebuji dávat více gólů a tým to potřebuje.“

Nerealistická očekávání?

Útočník Barcelony Memphis Depay byl přiveden jako náhrada za fotbalovou legendu Lionela Messiho. Už na začátku bylo jasné,že tohle nebude úspěšný plán, protože Messiho vliv spočívá i mimo čísla. Byl to nepraktický čip, který si Depay nasadil na rameno.

Když se do celé záležitosti ponoříme hlouběji, zjistíme, že současný tým Barcelony je plný průměrných hráčů. Není reálné očekávat, že Depay bude týden co týden předvádět zázračné výkony a zároveň hrát za klub, který prochází mezigeneračním obdobím.

Depayova forma trochu poklesla, ale to je běžné u většiny fotbalistů v průběhu celé sezóny. Depay má v tomto období stále na kontě osm gólů a dvě asistence. Pro představu, Barcelona v letošní sezoně Ligy mistrů vstřelila ve skupinové fázi pouhé dva góly. Vyčítat to pouze Depayovi by proto bylo nespravedlivé.

Do klubu právě nastoupil nový trenér Xavi. Potřebuje více času, aby se v klubu rozvinul, a Barcelona se bude muset smířit s tím, že je v současnosti průměrným klubem.

Do této fáze klub dovedly roky špatného finančního řízení a špatného doplňování kádru. Bylo by bláhové se domnívat, že to může během několika měsíců napravit ofenzivní Nizozemec.