22. 5. 2024

Jak SuperMario sestřelil Němce dvěma góly a poslal Itálii do finále EURA!

Zdroj: Freepik

Je to blázen, ale fotbal umí! Mario Balotelli dvěma góly v semifinále EURO 2012 šokoval celé Německo. To prohrávalo už po 35. minutách hry 0:2 a zmohlo se jen na penaltové snížení v nastaveném čase.

„Zastavte mě! Dokáže to někdo?“ jakoby křičel do světa italský bombarďák, ktreý poslal Itálii do finále.

Před EURO 2012 vstal ze židle a italské veřejnosti slíbil: „Budu hodný a udělám vše pro to, abychom tady uspěli!“

Věřil mu málokdo. Naopak se stal terčem dalších posměšků, že nebude trvat dlouho a způsobí další skandál.

A teď střih…

O měsíc později hrají Italové semifinále mistrovství Evropy a Mario Balotelli střílí v prvním poločase dva góly! „Nezastavitelný SuperMario!“ píší okamžitě všemožní slavní fotbalisté z celého světa. A pějí na útočníka ódy.

Balotelli nejprve načal Němce hlavou. To využil chytrosti Cassana, který se nádherně obtočil kolem německého stopera Hummelse.

A podruhé utekl všem německým obráncům. Jeho následná dělovka málem protrhla síť.

Právě tehdy vznikla ikonická fotka osvaleného fotbalisty.

Itálie se následně ve finálovém zápase v Kyjevě utkala s nadupanými Španěly, kteří Balotelliho a spol. rozstříleli poměrem 4:0.

Sám SuperMario nastřelil tyč, víc nepřidal.

Evropský šampionát 2012 se však stal také vrcholem jeho kariéry. Kdo by to čekal? Bylo 22 let a mohla ho čekat hvězdná fotbalová budoucnost.

Jenže zlobivé dítě italského fotbalu zlobilo dál. Po konci angažmá v Manchesteru City to s ním zkusili v AC Milán, Nice, Olympique Marseille, ale nikde si to nesedlo.

Po roce 2019 už následovaly italské celky Brescia, Monza, pak turecký Demisport a posledně švýcarský Sion.

Stříbro z EURA 2012 a jeho dva semifinálové góly Německu tak navždy zůstanou vrcholem Balotelliho fotbalové kariéry, které mohla být daleko úspěšnější.