15. 6. 2024

Jak se Neymar 3x stal málem hráčem Realu Madrid!

Naposledy to bylo v létě 2019, kdy Neymar málem podepsal smlouvu s Realem Madrid.

Neymarův příběh je dobře známý. Tehdejší hráč Santosu dokonce sdílel šatnu s Danim Carvajalem a Pablem Sarabiou a jako třináctiletý byl připraven podepsat smlouvu s Los Blancos, ale dohoda by přinesla sankce FIFA.

To vedlo prezidenta Santosu k tomu, že třináctiletému Neymarovi nabídl plat 10 000 eur měsíčně.

Ani druhý pokus Realu Madrid o jeho podpis nebyl úspěšný. Hráč prošel lékařskou prohlídkou a byl připraven podepsat s Los Blancos smlouvu (která byla uložena v trezoru v Sao Paulu a v dalším v Madridu), která však nikdy nebyla platná.

Real Madrid neakceptoval poslední požadavky Neymarova okolí a ten nakonec podepsal smlouvu s Barcelonou.

Třetí, na kterou si Neymar zřejmě nechce vzpomenout, se odehrála v létě 2019. Útočník chtěl za každou cenu opustit PSG a po Barceloně byl Real Madrid další možností.

Mluvil až se čtyřmi hráči z kádru Realu Madrid – Sergiem Ramosem, Casemirem, Lukou Modričem a jedním dalším – a také s dalšími lidmi pracujícími v klubu a některými řediteli, ale k dohodě nikdy nedošlo.

Ve středu se vrátí na místo, které mohlo bývalo být jeho domovem – tedy San Bernabeu. Už i když už není tím zázračným mladíkem jakým tehdy býval, bude hrát velkou roli po boku Kyliana Mbappého a Lionela Messiho.

Neymar se snaží získat zpět formu, kterou ztratil kvůli zraněním, ale i tak by měl být velmi pozorně sledován. PSG se v posledních týdnech zlepšilo a tým Mauricia Pochettina je posedlý touhou vyhrát Ligu mistrů.

V případném novém působišti své hvězdy Kyliana Mbappého, kterého v Madridu přivítají jako hrdinu, chtějí dokázat, že se jim to povedlo, přestože ve středu udělají vše pro to, aby Real Madrid vyřadili.