30. 5. 2024

Co se děje? Ronaldo a tři další hvězdy United chybí v týmu před derby!

Nad účastí Cristiana Ronalda v nedělním derby Manchesteru United s městským rivalem City visí velký otazník – portugalská hvězda chybí v sestavě, která se sešla v sobotu večer.

Jak je zvykem, 21členný tým Ralfa Rangnicka se v předvečer zápasu dostavil do hotelu The Lowry, ale Ronaldo a několik dalších významných hráčů v něm chybělo.

Sedmatřicetiletý Ronaldo čelil v posledních týdnech kritice za své výkony, když v posledních osmi ligových vystoupeních vstřelil pouze jednu branku, a objevily se náznaky, že by mohl být pro cestu na Etihad vyřazen.

Nikdo by však nečekal, že nebude v týmu vůbec, zatímco United budou ochuzeni o ještě větší palebnou sílu nahoře, když Edinson Cavani nebude k vidění ani v The Lowry.

Uruguayec vynechal posledních pět zápasů kvůli problémům s třísly, ale Rangnick naznačil, že je opět připraven hrát.

V pátečním rozhovoru Rangnick řekl: „Za některými hráči jsou dva nebo tři otazníky, na které si budeme muset počkat a uvidíme, co se stane. Edinson v současném stavu bude součástí skupiny.

V sobotu večer chyběli také Raphael Varane a Luke Shaw, což naznačuje, že Harry Maguire si udrží své místo v základní jedenáctce, zatímco Eric Bailly byl poprvé po dvou měsících jmenován v sestavě pro zápas Premier League.

Hráči dostali v minulosti povolení připojit se k týmu v jinou dobu než zbytek jejich spoluhráčů, ale skutečnost, že se 21 hráčů hlásilo do služby, by naznačovala, že výše zmínění čtyři hráči se proti City nezapojí.

Při absenci Ronalda se nyní očekává, že Marcus Rashford povede linii – ačkoli Rangnick by mohl zvážit použití Bruna Fernandese jako falešné devítky, zatímco mladík Anthony Elanga je další možností.

Německý trenér před zápasem o Rashfordovi řekl: „S Marcusem Rashfordem máme dalšího hráče, na kterém budu trvat a neustále za ním stát, abychom ho rozvíjeli. V minulosti se nám to podařilo s poměrně velkým počtem mladých hráčů a nevidím důvod, proč by se to nemohlo podařit i s Marcusem.

‚Má nepřeberné množství talentu, má rychlost, fyzičku, všechno, co jako moderní útočník potřebujete, bez ohledu na to, jestli hraje z křídla nebo ze středu. Vynaložím veškerou energii na to, aby se vydal stejnou cestou jako ostatní hráči v posledních měsících.

Po řadě podprůměrných výkonů v této sezóně se ozývaly hlasy, že kapitán Maguire přijde o místo v sestavě, ale nyní se očekává, že bude partnerem Victora Lindelofa ve středu obrany a Alexe Tellese na levém kraji zálohy.

United nejsou jediní, kdo má před derby problémy se zraněními, středopolař City Ruben Dias by měl kvůli problémům se stehenním svalem vynechat až šest týdnů sezóny.