27. 4. 2024

Jak Ronaldo srovnal skóre pyrenejské derby na MS 2018 úchvatným přímákem!

Zdroj: Freepik

Když se na MS v Rusku 2018 potkali ve skupině Španělsko s Portugalskem bylo jasné, že to bude jiskřit. Ještě dvě minuty před koncem vedla o gól La Roja, pak se ovšem k exekuci přímého kopu postavil Cristiano Ronaldo.

Fanoušci čekali špičkovou podívanou – a dostali ji. Fotbalisté Portugalska na mistrovství světa 2018 v Rusku ve šlágru skupiny B remizovali se Španělskem 3:3.

Hlavní postavou zápasu se stal kapitán úřadujících evropských šampionů Cristiano Ronaldo, který zaznamenal hattrick.

Bod zajistil svému týmu v 88. minutě z excelentně provedného přímého kopu.

Sestřih gólu 👇

Úvod dokonale vyšel portugalskému týmu. Ronalda v pokutovém území fauloval spoluhráč z Realu Madrid Nacho a rozhodčí Rocchi nařídil penaltu, kterou třiatřicetiletý kanonýr ve čtvrté minutě bezpečně proměnil.

Španělé přečkali několik soupeřových brejků a ve 24. minutě vyrovnali. Costa si pohrál s obránci a zakončil přesnou střelou. Rocchi ještě situaci konzultoval s videorozhodčím, protože Costa udeřil loktem obránce Pepeho, ale italský sudí nakonec gól uznal.

Hráči „La Roja“ poté získali převahu a brzy mohli přidat druhý zásah, ovšem konec prvního poločasu opět patřil Ronaldovi, jehož střelu z hranice šestnáctky chybující brankář De Gea mezi rukavicemi propustil do sítě.

Do druhého dějství zase vstoupili lépe mnohem lépe Španělé. Busquets po standardní situaci vrátil míč hlavou před branku a volný Costa v 55. minutě zblízka vyrovnal. Už za tři minuty otočil skóre bek Nacho krásnou střelou halfvolejem, kdy se míč ještě od obou tyčí odrazil do sítě.

Portugalci se dlouho k ničemu nedostali, těsně před koncem si ale Ronaldo vybojoval přímý kop a precizně ho proměnil.