25. 4. 2024

Jak mladík Hertl sestřelil slavné Rangers čtyřmi góly a vedl produktivitu NHL!

Český hokejový útočník Tomáš Hertl, který v říjnu 2013 hrál svou první sezonu v NHL, předvedl v nočním utkání San José s New Yorkem Rangers parádní představení, když si připsal čtyři góly a přispěl k výhře Sharks nad Rangers 9:2.

Tou dobou devatenáctiletý Hertl, kterého San José draftovalo v červenci téhož roku, tak měl najednou na kontě po třech utkáních šest branek a jednu asistenci a se 7 body vedl celkovou tabulku produktivity NHL.

V utkání s Rangers se Hertl prosadil dvakrát v prostřední třetině utkání, v 50. minutě pak završil hattrick.

Ani to ale nebylo všechno, jen o tři minuty později přidal čtvrtou branku, dokonce tak, že protáhl hokejku mezi svýma nohama a pak vystřelil.

Podruhé za sebou byla česká hokejová superstar vyhlášena nejlepším hráčem utkání. Navíc se Tomáš Hertl stal nejmladším hokejistou v NHL od března 1988, který dal čtyři branky v jediném zápase.

„Tohle je sen, to nemůže být realita,“ uvedl český mladík do mikrofonu bezprostředně po utkání se svým typickým širokým úsměvem, zatímco zaplněná hala v San Jose bouřila.

Na tribuně nadšeně jásaly i hráčova přítelkyně Aneta a jeho maminka, která se po třetím gólu dojetím rozplakala.