18. 10. 2024

Jak Lucas Moura hattrickem otočil prohraný zápas a poslal Spurs do finále LM!

V semifinále Ligy mistrů se na jaře 2019 proti sobě postavil nizozemský Ajax a anglický Tottenham. Blíže k postupu měl dlouho Ajax, jenže pak zaúřadoval brazilský útočník.

Ajax si z Londýna odvezl cennou výhru 0:1 a na domácím hřišti vstoupil do odvety hodně aktivně.

Z rohového kopu se už v páté minutě prosadil 20letý kapitán Ajaxu Matthijs de Ligt.

Navýšení skóre přišlo ještě do poločasu. Donny van de Beek našel ideálně postaveného Hakíma Zijachu, který krásnou střelou z první rozvlnil síť za Llorisovými zády.

Tottenham v té chvíli potřeboval k postupu vstřelit tři góly.

Deset minut po začátku druhé půle přenechal Dele Alli na hranici pokutového území míč, který Moura uklidil do branky a snížil na 2:1.

Tento stav vydržel ale pouhé čtyři minuty. Llorente nejprve z bezprostřední blízkosti neprostřelil Onanu, který míč vyrazil před sebe. Ve skrumáži hráčů se ale k balónu dostal Moura a ranou k levé tyči vyrovnal skóre tohoto zápasu.

Rozhodčí Brych nastavil na závěr utkání pět minut a každý z týmů během nic zaznamenal brankovou příležitost.

Domácí mohl nejprve uklidnit Zijach, ale vychytal ho Lloris. V závěru prodloužení dostal brankář domácích Onana žlutou kartu za zdržování a do šance se dostali hosté.

Moura se dokázal prosmýknout mezi dvojicí obránců a zakončil přesně k pravé tyči, čímž zkompletoval hattrick a díky většímu počtu vstřelených branek na hřišti soupeře poslal svůj tým do finále Ligy mistrů.