25. 5. 2024

Jak Dúbravkova minela stála Slováky na EURU 2021 zápas i postup!

Zdroj: Freepik

Slováci měli skupinovou fázi fotbalového EURA 2021 rozehranou velice nadějně. V posledním duelu proti Španělsku stačilo pro postup uhrát bod nebo i těsně prohrát, jen nesměl přijít debakl. A ten přišel.

Horší pocit snad fotbalový brankář ani zažít nemůže. Velký turnaj, veledůležitý zápas a ohromná chyba. Taková, která se možná stane jednou za kariéru.

Slovenský gólman Martin Dúbravka si v posledním skupinovém zápase EURA 2021 musel vytrpět debakl 0:5 od Španělů, o první zásah se navíc omylem postaral sám.

Přitom krátce po začátku vystihl směr polovysoké střely Álvara Moraty z penaltového puntíku a pokutový kop zneškodnil.

Rázem byl hrdinou, jenže tenhle status mu vydržel zhruba jen čtvrthodinku. Ve třicáté minutě vypálil z dálky Pablo Sarabia, trefil břevno, od něj se míč odrazil vysoko do vzduchu a blížila se nečekaná pohroma.

Dúbravka si totiž ve výskoku padající míč vrazil rukou do vlastní branky.

Video 👇

Okamžitě si uvědomil, jakou minelu předvedl. Po takovém momentu je úctyhodné, že utkání vůbec dokázal dochytat.

„Byla to chyba, kterou si budu vyčítat hodně dlouho,“ litoval nevídaného zkratu slovenský gólman.

Těžko říct, jestli roli sehrálo i nepříjemné sevillské slunce, které Dúbravkovi zasvítilo do očí. Tak jako tak měl obrovskou smůlu, že si ojedinělý výpadek připsal v takové chvíli.

Španělům dal vedoucí gól křídla a do slovenské brány se ve zbytku zápasu trefili ještě čtyřikrát a poslali našeho východního souseda předčasně domů.