25. 5. 2024

Jak brankář Provedel sestřelil hlavičkou v Lize mistrů Atlético Madrid!

Zdroj: Freepik

Když se v září roku 2023 na římské půdě domácí Lazio představilo proti nájezdníkům z Atlétika Madrid, nejednalo se o šlágr prvního kola Ligy mistrů. Senzační událost ze zápasu udělal až brankář italského celku Ivan Provedel, jehož hlavička v nastavení druhé půle znamenala důležitou remízu 1:1. 

Blankytně modří měli více ze hry, jenže premiérový gól španělského mladíka Pabla Barriose na evropské scéně po půl hodině předeslal, že to pro Lazio bude těžká šichta

Když se totiž Atlético dostane do vedení, těžko se do precizní obrany vedené slovinským brankářem Janem Oblakem dostává.

Co se však nepodařilo zavedeným zakončovatelům v čele s Cirem Immobilem, povedlo se nakonec tomu nejméně očekávanému.

Běžela 95. minuta, zarytí fans Lazia stále doufali v zázrak, když Danilo Cataldi rozehrál rohový kop, který způsobil zmatky ve vápně hostů z Madridu a následný další centr Luise Alberta už našel hlavu neobsazeného Ivana Provedela, jenž si naběhl jako zkušený forvard.

Devětadvacetiletý brankář šel pomoci svému týmu do útoku v závěrečných sekundách, jak se to dělává zcela běžně. Jedinečná obrana kouče Atlétika Diega Simeoneho však v tomto okamžiku nesklapla.

„Je to noc, kterou si budu pamatovat po zbytek života. Inspirací je mi náš střelec Ciro Immobile,“ jásal po zápase Provedel, který rozveselil i kouče Maurizia Sarriho.

„O poločase jsme si řekli, že musíme pokračovat a udělat vše pro to, abychom se nestali obětí smůly. A nakonec to vidíte. Našli jsme v závěru řešení,“ pravil trenér Lazia v žertu na tiskové konferenci a dodal, „Ivanův gól znamená důležitý bod, protože jsme jej získali proti favoritům skupiny.“

Pro italského brankáře se přitom nejedná o první trefu jeho kariéry. Když v sezoně 2019/20 hostoval z Empoli v druholigovém celku Juve Stabia, prosadil se v rámci Serie B.

„Byl to hodně podobný gól jako tenkrát ve druhé lize, vyskočil jsem a hlavou to trefil. Fotbal je někdy hlavně o takových momentech. Dal jsem gól v Lize mistrů, na dnešní večer nikdy nezapomenu,“ zářil štěstím gólman, který si musel svou velkou šanci vyčekat.