27. 4. 2024

Jak bláznivý obrat v nastavení nakopl liberecký Slovan k titulu!

Byl březen roku 2012 a v české fotbalové lize se o pozici lídra přetahoval liberecký s pražskou Spartou. V domácím utkání ještě v poslední minutě prohrávali 0:1 s Mladou Boleslaví, pak ovšem senzačně duel otočili a náskok Sparty začali stahovat.

Liberečtí chtěli před vlastním publikem odčinit poslední prohru z Teplic a zároveň odrazit nápor dotírající Boleslavi, která na jaře ještě neztratila ani bod.

Sestřih závěru utkání 👇

Po půl hodině hry šla Boleslav do vedení – po centru Chramosty uklidil odražený míč do sítě přesnou střelou levačkou záložník Kúdela.

Už se zdálo, že si Boleslav odveze ze severu Čech všechny body, jenže nakonec jede domů s prázdnou.

Liberec v nastavení spasily dvě střely ze střední vzdálenosti, nejprve se v 92. minutě po závaru ve vápně soupeře trefil Gebre Selassie.

Po vyrovnání hosté ztratili koncentraci a dovolili Slovanu vstřelit i druhý gól.

Tři body vystřelil domácím ve čtvrté minutě nastavení přesnou střelou k tyči střídající Bosančič. Boleslav si na jaře připsala první porážku, naopak Liberec po šťastné výhře stáhl náskok vedoucí Sparty na tři body.