18. 10. 2024

Jak Arsenal otočil zdánlivě prohraný zápas s Readingem z 0:4 na 7:5!

Dvanáct branek ve fotbale a skóre 7:5. Že je to nesmysl? Ani náhodou! Bláznivý zápas sehráli fotbalisté Arsenalu na podzim roku 2012 s Readingem v anglickém poháru, který až v prodloužení ovládli svěřenci Arséna Wengera.

12. minuta – 1:0

Rychlý přechod do útoku Readingu. Robson z levé strany našel ve vápně osamoceného Robertse. Ten nezaváhal.

19. minuta – 2:0

Překvapivá akce Readingu tentokrát z pravé strany skončila v síti Arsenalu. Ránu Guntera si do brány srazil Koscielny.

20. minuta – 3:0

Tragický výkon Arsenalu pokračoval. Leigertwood napřáhl z velkého vápna a míč po hrubce gólmana Martineze skončil za čárou.

37. minuta – 4:0

Poločas jako z hororu korunoval nádherný gól Readingu. Hunt otřel hlavičku o pravou tyč.

45. minuta – 4:1

Londýnský celek ještě do přestávky snížil Walcottem, který se prosadil ze samostatného úniku.

64. minuta – 4:2

Bouře v kabině Arsenal pozitivně navnadila. Po rohu aktivního Walcotta umístil hlavičku do branky Giroud.

89. minuta – 4:3

I když Koscielny po dalším rohu snížil na rozdíl jednoho gólu, na velké drama to nevypadalo.

90+5. minuta – 4:4

Jenže! Wengerovi svěřenci v páté minutě nastavení vyrovnali! Podruhé se šťastně prosadil Walcott.

103. minuta – 4:5

Neuvěřitelný obrat dokonán! Po umístěné střele k tyči z 22 metrů zvedl ruce nad hlavu Chamakh.

116. minuta – 5:5

Gólové hody pokračovaly. Fanoušci Readingu po vyrovnání Pogrebňaka šíleli.

120. minuta – 5:6

Famózní duel nakonec na stranu Arsenalu hattrickem zlomil Walcott – nejlepší hráč zápasu.

120+2. minuta – 5:7

Zázračný obrat londýnského klubu dokonal exkluzivním lobem Chamakh.