30. 5. 2024

Hvězdní fotbalisté a jejich rituály!

Zdroj: Freepik

Pohoda je pro nastavení hlavy klíčová, o tom se přesvědčil každý, kdo někdy sportoval. Pomáhají zdánlivé drobnosti, které však mají cenu zlata pro toho, kdo jim věří.

Pojďme se podívat na rituály některých slavných fotbalistů.

Adrian Mutu

Hvězda Chelsea způsobila v Premier League poprask hlavně pozitivním testem na kokain. Málokdo ale ví, že Rumun měl i zvláštní předzápasovou rutinu.

Do ponožek si údajně vkládal lístky bazalky (neznámo proč) a spodní prádlo nosil zásadně naruby – údajně kvůli ochraně proti nebezpečným čarodějnicím.

Johan Cruyff

Předzápasový rituál legendárního záložníka byl jednoduchý. Jakmile vyběhl na trávník, musel na soupěřovu polovinu vyplivnout kus žvýkačky.

Zajímavé je, že o několik let později už v roli trenéra prohlásil, že by pověrčivé hráče raději nestavěl, pokud by měly rituály ovlivnit jejich výkony.

Filippo Inzaghi

Inzaghi si před každým zápasem pochutnával na oblíbených sušenkách. To by nebylo až tak zvláštní, kdyby pokaždé záměrně nenechal dva kusy v balení nesnědené. Prý proto, aby mu byly hvězdy nakloněné po celý zápas.

Gary Neville

Bývalý obránce Man United a dnes jeden z nejznámějších fotbalových expertů si rád poseděl na záchodě. Před zápasem strávil klidně i 15 minut na toaletě a četl si zápasový program.

“Když trenér skončil svůj proslov, oblékl jsem si dres a zavřel se na záchodě. Bylo to úžasných 15 minut klidu a koncentrace.“

Leighton Baines

Srdcař Evertonu věřil, že když si při prvním vkročení na trávník před zápasem rozváže a znovu záváže tkaničky u kopaček, tak mu to přinese štěstí.

Zdroj: https://twitter.com/FootballClub_cz/status/1714598286168936766