3. 5. 2024

Rekordní přestřelka aneb jak Mladá Boleslav vyhrála na zlínské Letné 5:9!

Zdroj: Freepik

Fotbalisté Mladé Boleslavi si v rámci 12. kola nejvyšší soutěže připsali v říjnu 2023 tři body po bláznivé přestřelce 9:5 na zlínské Letné. Utkání stanovilo nový gólový rekord samostatné první ligy.

Dosavadním maximem bylo deset branek v zápasech Slavia – Uherské Hradiště (9:1 v říjnu 1995) a Jablonec – Znojmo (5:5 v srpnu 2013).

„Byl to nejšílenější zápas, jaký jsem ve Zlíně zažil. Dát pět gólů je skvělé, devět by nedostali ani dorostenci,“ řekl domácí trenér Pavel Vrba na tiskové konferenci.

„Byl to emočně vypjatý duel, jaký jsem zažil snad v mládeži nebo nižších soutěžích. Tři body jsou skvělé, ale dostat pět branek je hrůza,“ dodal mladoboleslavský kouč Marek Kulič.

Sestřih 👇

Skóre otevřel na konci 11. minuty Mareček po nedůslednosti zlínské obrany v šestnáctce. Vzápětí později vyslal Tkáč povedený pas za obranu Středočechů a Fantiš jeho nabídku využil. Za necelé dvě minuty Trmal jen vyrazil centrovaný míč, Janetzký jej zblízka nekompromisně poslal do sítě a otočil výsledek.

Nejblíže k vyrovnání měl Pulkrab. Po jeho hlavičce už míč putoval do sítě, ale na brankové čáře jej odhlavičkoval Kolář. Tlak Boleslavi v závěru půle mohl zužitkovat Jawo, jenže ve 38. minutě ve slibné pozici vysoko přestřelil.

Když po 30 sekundách druhé půle Bartošák poslal „Ševce“ do dvoubrankového vedení, usnula domácí defenziva na vavřínech tak výrazně, že za jedenáct minut čtyřikrát inkasovala.

Zlínskou zkázu nastartoval Kušej, dvakrát se prosadil bývalý zlínský hráč Jawo a další minelu brankáře Rakovana potrestal snadnou dorážkou a svým druhým gólem Mareček. Ten je s šesti góly nejlepším boleslavským střelcem v ligové sezoně.

„Chaos, jinak se to říct nedá,“ prohlásil zlínský obránce Rudolf Reiter.

Zlínští fotbalisté zápas ještě nevzdali, z náporu vytěžili penaltu, kterou v 64. minutě proměnil Vukadinovič. To však ještě nebylo všechno. Střídající duo Matějovský, Júsuf navýšilo vedení Středočechů na 7:4.

Na druhé straně další náhradník Kovinič korigoval stav, ale chvíli nato skóroval podruhé i Kušej. Poslední slovo měl další střídající hráč Solomon v páté minutě nastavení. Mladá Boleslav tak v lize neprohrála se Zlínem popáté za sebou.