30. 5. 2024

Hry o Pogbu: TOP 5 klubů, které jej mohou získat

Působení Paula Pogby v Manchesteru United je podle slov jeho agenta na konci. K jeho přestupu by mohlo přijít již v lednu 2021, přičemž s jeho jménem se pojí primárně pět celků.

Pojďme se podívat na 5 aspirantů, kteří si mohou po kvalitativní a hlavně po finanční stránce dovolit bojovat o jednoho z nejkvalitnějších středních záložníků současnosti.

5.místo: FC Barcelona

Když se na trhu objeví hráč světové kvality, vždy třeba počítat i s Barcelonou. Katalánci chtějí předělat tým a přinést na Nou Camp kvalitu nejvyšší úrovně, v čemž by jim koupě Pogby určitě pamohla.

Problémem však mohou být vysoké finanční nároky nejen co se týče přestupu, ale i hráčova platu. Za další se předpokládá, že pokud si náhodou francouzský záložník vybere pro své další působení španělskou La Ligu, jeho kroky povedou do jiného klubu.

4.místo: Juventus Turín

Pogba přišel do Juventusu ještě v létě 2012 jako nepochopený hráč Manchesteru United. Měl 20 let a obrovský potenciál na to, aby se stal hvězdou. V Itálii se tomu tak stalo a Pogba se po čtyřech sezónách vrátil na Old Trafford- už však za 105 milionů eur a se statusem světové fotbalové ikony.

Nyní se rýsuje jeho opětovný přestup do turínského celku, přičemž brzdou může být znovu finanční stránka. Juventusu výrazně škodí pandemická situace a finančně jich tíží zejména hvězdný Portugalec Cristiano Ronaldo. Pokud by se však klub rozhodl pro prodej Portugalce, Pogbovy šance na návrat se sever Itálie by se rapidně zvýšily.

3.místo: Inter Milán

Inter se díky čínským majitelům začal v posledních letech zapojovat do každého velkého přestupního boje, přičemž jinak tomu není ani v případě Paul Pogby. Inter potřebuje omladit kádr a primárně zálohu, v čem by sedmadvacetiletý všestranný záložník určitě vyhovoval.

Pogba zná italský fotbal a právě pod Contem by mohl znovu najít ztracenou formu a chuť do hry, kterou podle slov agenta Mina Raioly ztratil právě v United. Finance by v případě Interu neměly být problémem, zvláště ne pokud se klub finančně zahojí na prodejích stopera Škriniara či útočníka Lautara Martineze.

2.místo: Paris Saint-Germain

Vícero světových médií avizují, že jedním z hlavních aspirantů na Pogbův podpis je klub zpod Eiffelovy věže. PSG láká hráče do rodné země na pohádkové podmínky a spoluhráče jako Neymar či Mbappé. Paříž v posledním období úspěšně obchází finanční fair-play a pokud se šejkové budou snažit, možná se najdou peníze i na Pogbu, který určitě nebude levným zaměstnancem.

Problém pro PSG může být vedení Manchesteru United, které v tomto případě může žádat vyšší částku než od jiných celků. Paříž se každoročně snaží o stále větší dominanci v Lize mistrů i na domácí scéně, přičemž s Pogbou by jim to určitě šlo snadněji.

1.místo: Real Madrid

Pokud do Španělska, tak jedině do Realu Madrid. Spojení Paul Pogba a Real Madrid je na stole už několik přestupových období a utužuje ho zejména fakt, že trenér Zinedine Zidane netají obrovský zájem o spolupráci s krajanem Pogbou, což platí vzájemně.

Real se v létě 2020 na trhu držel zkrátka, což může být signál směrem do ledna 2021, kdy se podle agenta Mina Raioly budou snažit získat Paula Pogbu z Manchesteru. Záložníci Bílého baletu Luka Modrič a Toni Kroos věk nezastaví a v poslední době utrpěli i na kvalitě, přičemž právě Pogba může být správnou energickou injekcí pro nejen zálohu, ale i celou hru Realu Madrid.

Zdroj: Šport7.sk