16. 4. 2024

Hrozí Nedvědovi vězení?

Pavel Nedvěd popírá finanční machinace a podepisování pochybných smluv v Juventusu Turín. Bývalý český fotbalový reprezentant, který byl šest let viceprezidentem Bianconeri, čelí vyšetřování v souvislosti s nedávnou razií v sídle italského klubu.

Italská finanční policie v současné době prověřuje účty Juventusu. Nedvěd je v týmu účastníka Serie A při příchodu všech posil, jeho podpis potvrzuje přestupy. A právě za přestupy v posledních třech letech je spolu s klubovým šéfem Andreou Agnellim a dalšími čtyřmi manažery v hledáčku policie.

Podle úřadů klub manipuloval s hodnotou hráčů, aby vylepšil svůj kapitál a tím i hodnotu svých akcií na burze. Například při loňské výměně s Barcelonou získal Juve záložníka Arthura Mela a Katalánci Miralema Pjaniče, oba přišli na 30 milionů eur, ale při výměně si Juventus údajně oba hráče cenil na dvojnásobek této částky, čímž klub fiktivně navýšil svůj kapitál. Podle policie to klub dělal opakovaně.

Italská média spekulují, že Juventus Nedvěda, muže bez ekonomického vzdělání, do přestupových machinací nasadil záměrně. Pod zmanipulovanými fakturami je jeho podpis. Jemu a dalším obviněným hrozí vězení a Juventus může kvůli účetním nesrovnalostem sestoupit do druhé ligy, uvedl iSport.cz.

Vítěz Zlatého míče z roku 2003 obvinění odmítá. „Máme nějaké problémy, ale to děláme každý rok,“ řekl Nedvěd pro Dazn.com. „Někdy jste nahoře a pak se něco pokazí, jindy jste zase v krizi a pak přijde něco pozitivního. V Juventusu pracuji již 11 let a za tu dobu jsem se setkal s různými problémy. Ale vždy jsme je všechny vyřešili.“