27. 4. 2024

Historie se opakuje aneb Plzeň si veze z Mnichova po bídném výkonu debakl!

Zdroj: Depositphotos

Před měsícem schytala pověstného „bůra“, tedy pět gólů, Plzeň na Camp Nou a stejnou nálož dostala také v úterý na půdě Bayernu.

Otázka, jestli Viktoria dokáže vzdorovat mnichovskému gigantu víc než předtím Barce (1:5) nebo Interu Milán (0:2), byla vyřešená záhy.

V 21. minutě duelu 3. kola Ligy mistrů totiž prohrávala už o tři góly.

Viktoria navíc proti šestinásobnému vítězi Champions League nastoupila bez své jedničky Jindřicha Staňka, který stále nedoléčil zranění ramene.

Dvojka Marián Tvrdoň sice zaskočil už v sobotní lize na Bohemians.

Před 75 tisíci diváky v Allianz Aréně to však byl pro 28letého Slováka, který ještě loni na jaře chytal za druholigové Ústí nad Labem, křest ohněm.

Už ve 13. minutě lovil Tvrdoň podruhé míč ze sítě. Nejprve Sané prošel před šestnáctku a levačkou trefil náramně pod břevno, poté se prosadil zblízka Gnabry.

Když se v 21. minutě trefil Mané, byli domácí v euforii, naopak Plzeňští upadli do obrovské frustrace. Byli by jistě nejraději, kdyby hlavní rozhodčí odpískal konec. Jenže ten byl daleko.

A ve vzduchu visela nepříjemná otázka, kolik branek Bayern nebohému soupeři ještě naloží. Do přestávky žádný, byť několikrát mu byl blízko.

Vynahradil si to hned po pauze. Sané si báječně patičkou v plném běhu zpracoval míč a s přehledem zavěsil.

Po necelé hodině se Allianz Areně rozjásala popáté a naposledy. Tentokrát díky Choupo-Motingovi.