28. 3. 2024

Barcelona padla na San Siru, Ajax dostal příděl od Neapole a Schick zahodil penaltu!

Zdroj: Depositphotos

Po třítýdenní pauze se třetím kolem skupinové fáze opět rozeběhla fotbalová Liga mistrů. Šlágrem úterního programu byl souboj mezi Interem a Barcelonou v „plzeňské“ skupině C, který skončil vítězstvím milánského celku 1:0.

Inter dostal do vedení v nastaveném čase prvního poločasu Calhanoglu.

Katalánský klub sice kontroval v 67. minutě gólem Pedriho, z vyrovnání se ale dlouho neradoval.

Brance totiž předcházela ruka, což potvrdil videorozhodčí, a skóre se tak neměnilo.

Schick opět zahodil penaltu

Porto ve třetím kole skupinové fáze Ligy mistrů zvítězilo na domácí půdě proti Leverkusenu 2:0.

Vítězný gól utkání vstřelil v 69. minutě Zaidu.

Největší příležitost Bayeru měl na konci první půle Patrik Schick, který však z pokutového kopu opět selhal, stejně jako v nedávném zápase Ligy národů proti Portugalsku.

Český útočník zvolil střelu po levé ruce gólmana, Costa ale směr vystihl.

V základní sestavě německého celku nastoupil na 72 minut také další český reprezentant Adam Hložek.

Neapol přijela nařezat Ajaxu

Neapol porazila ve třetím kole skupinové fáze Ligy mistrů Ajax 6:1, a prodloužila tak sérii výher již na sedm zápasů v řadě.

Domácí Ajax se dostal hned v úvodu do vedení zásluhou Mohammeda Kuduse, který se stal druhým nejmladším hráčem v historii klubu, jenž se prosadil ve třech zápasech milionářské soutěže v řadě.

Hosté ovšem nesložili zbraně a ještě do pauzy utkání zvrátili. V modrém dresu se zaskvěl především dvougólový Giacomo Raspadori.

O tři body za Neapolí je Liverpool, který si poradil v domácím ostrovním derby 2:0 s glasgowskými Rangers.

Prosadili se Alexander-Arnold a z penalty Salah. Rangers zůstávají nejen bez bodu, ale i bez vstřelené branky.

Bruggy stále překvapují

Ve skupině B mají stále plný počet bodů překvapivě Bruggy, které si na domácí půdě poradily 2:0 s Atléticem Madrid.

Skórovali Sowah a Jutglá, na druhé straně nedal čtvrthodinu před koncem Griezmann penaltu.

Belgičtí šampioni i potřetí udrželi čisté konto a se skóre 7:0 mají šestibodový náskok na všechny ostatní soupeře.

Marseille zvládla zápas i bez fanoušků

Marseille porazila doma 4:1 dosud stoprocentní Sporting Lisabon a ve skupině D získala první body.

Utkání na Stade Vélodrome se odehrálo kvůli trestu za násilnosti fanoušků při zápase s Frankfurtem před prázdnými tribunami.

Sporting poslal do vedení po 51 vteřinách hry Trincao, v 16. minutě už ale vedli domácí po gólech Sáncheze a Harita.

V 23. minutě byl navíc vyloučen brankář Adán, jenž velkou chybou při rozehrávce zavinil už vyrovnávací trefu.

V přesilovce přidali další trefy Balerdi a Mbemba. Ve druhém zápase skupiny remizoval Frankfurt bez branek s Tottenhamem, oba celky mají čtyři body.

Liga mistrů – 3. kolo
Skupina A:
Liverpool – Glasgow Rangers 2:0 (1:0)
Branky: 7. Alexander-Arnold, 53. Salah z pen. Rozhodčí: Turpin (Fr.).
Ajax Amsterdam – Neapol 1:6 (1:3)
Branky: 9. Kudus – 18. a 47. Raspadori, 33. Di Lorenzo, 45. Zieliňski, 63. Kvaracchelija, 81. Simeone. ČK: 73. Tadič (Ajax). Rozhodčí: Letexier (Fr.).
Skupina B:
FC Porto – Leverkusen 2:0 (0:0)
Branky: 69. Zaidu, 87. Galeno. ČK: 88. Frimpong (Leverkusen). Rozhodčí: Taylor (Ang.).
FC Bruggy – Atlético Madrid 2:0 (1:0)
Branky: 36. Sowah, 62. Jutglá. Rozhodčí: Kovács (Rum.).
Skupina C:
Inter Milán – Barcelona 1:0 (1:0)
Branka: 45.+2 Calhanoglu. Rozhodčí: Vinčič (Slovin.).
Skupina D:
Marseille – Sporting Lisabon 4:1 (3:1)
Branky: 13. Sánchez, 16. Harit, 28. Balerdi, 84. Mbemba – 1. Trincao. ČK: 23. Adán (Sporting). Rozhodčí: Massa (It.).
Eintracht Frankfurt – Tottenham 0:0
Rozhodčí: Orsato (It.).