30. 5. 2024

Historický draft NHL? Hned dva Slováci v TOP 5!

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský zažil na nedávném olympijském turnaji v Pekingu vynikající výsledky. Favoritem na jedničku draftu je přesto Kanaďan.

Nejenže se svým týmem získal senzační bronzovou medaili, ale stal se také nejlepším střelcem, nejproduktivnějším a nejužitečnějším hráčem turnaje.

Sedmnáctiletý rodák z Košic se dostal do All-Star výběru a jeho sedm branek pod pěti kruhy neuniklo pozornosti zámořských médií.

Portál Sportsnet každý měsíc sestavuje žebříček možného draftu, ve kterém slovenský hokejista stále stoupá. V lednovém vydání byl šestý, v únorovém čtvrtý a v posledním druhý.

„Gól na zápas mu v sedmnácti letech vynesl ocenění MVP na olympiádě a udělal z něj skutečného vyzyvatele Wrighta,“ uvádí portál.

Favoritem draftu zůstává osmnáctiletý Kanaďan Shane Wright, který v letošní sezoně OHL nasbíral v 64 zápasech 87 bodů.

Velký skok vpřed udělal i další člen olympijského týmu, obránce Šimon Nemec.

Zatímco v únorovém vydání zařadili obránce Nitry do první desítky nejlepších zámořských hráčů, v současnosti je nejlepším obráncem na pátém místě.

„Vzhledem k tomu, že David Jiříček je mimo hru kvůli zranění kolena a Nemec získal bronz na olympiádě, i když v omezené roli, se zdá, že bude prvním obráncem letošního draftu,“ píše Sportsnet.

Slovensko má v elitní dvacítce také třetího zástupce. Filip Mešár si oproti únoru mírně polepšil, ale za svým lednovým maximem (15. místo) nyní zaostává o dvě příčky a je sedmnáctý.