8. 12. 2022

Harry Kane: TOP 10 zajímavých faktů, které jste nevěděli

Kapitán Anglie i Tottenhamu Hotspur. Z kluka, kterého pro nadváhu nikdo nechtěl, se vypracoval v elitního střelce světového formátu. Magazín Fórum Sport přináší fakta, co jste o Harrym možná nevěděli.

#1 Narodil se jen 5 mil od White Hart Lane

White Hart Lane byl ikonický stadion v severním Londýně, kde Tottenham hrál přes 100 let. Fanoušci milují, když je kapitánem jejich týmu i rodák z města – Alan Shearer a Newcastle nebo Robie Fawler a Liverpool.

Harry Kane se může v budoucnu stát největším hráčem Tottenhamu v jeho bohaté historii. Jako rodák ze severního Londýna prorazil do světového fotbalu právě v klubu, kolem jehož stadionu se „motal“ celé dětství. Dnes už White Hart Lane nestojí, byl zbourán a na jeho místě vyrostl nový a moderní Tottenham Hotspur Stadium

#2 David Beckham jako starší spolužák

Oba kapitáni Anglie navštěvovali stejnou školu Chingford Foundation School v severním Londýně. Pochopitelně v jiném čase, takže příměr spolužák je hodně nadnesený.

Oba hvězdní fotbalisté spolu mají několik fotek, když se David Beckham, jako už fotbalová hvězda, na svoji starou školu vrátil rozdat pár cenných rad budoucím talentům. Harry byl jedním z nich.

#3 Arsenal mu dal košem, protože byl tlustý

Jako malý chlapec začínal Harry Kane v týmu Ridgeway Rovers. Samozřejmě, že se chtěl dostat do nějaké akademie velkých týmů. Jako rodák ze severního Londýna to zkusil do Arsenalu. Vzali ho, jenže hned po roce 8letého Harryho vyhodili. Proč?

Liam Brady, který měl v té době na starosti akademii Arsenalu zpětně vzpomíná: „Byl trochu tlustý,“ řekl. „Nebyl moc atletický, ale udělali jsme chybu,“ dodal. Harry poté zkusil štěstí v akademii Spurs, ale ani tam ho nechtěli, a tak se vrátil do Ridgeway Rovers.

#4 Putování po Ostrovech

Harrymu bylo 11 let, když se konečně prokousal do lepší akademie ve Watfordu. Tam zářil na tolik, že jej podepsal Tottenham. Pět dlouhých let se v tamní fotbalové akademii rozvíjel, aby jej pak klub poslal na zkušenou. A ne jednu.

V osmnácti odešel hostovat do Lyton Orient, pak do třetiligového Millwalu a několik zápasů odehrál i za Leicester ve druhé lize. Šanci v áčku Spurs dostal až jako dvacetiletý.

#5 Irské kořeny

Oba jeho rodiče pochází z Galway, přístavního města na západním pobřeží Irska. Vychován byl sice v srdci anglické metropole, ale irské tradice jeho rodina nezapřela. V roce 2014 byl dokonce ve velkém pokušení reprezentovat Irsko, nakonec však zvítězila touha dokázat velké věci s reprezentací Albionu.

A těch dalších 5? 👇

Instagram did not return a 200.