19. 4. 2024

Mbappé přiblížil rekordním gólem fotbalisty PSG k dalšímu titulu!

Fotbalisté Paris St. Germain se i díky rekordní trefě Kyliana Mbappého přiblížili dalšímu titulu mistra Francie.

V 26 kole porazili doma Nantes 4:2, Mbapé k tomu přispěl již 201. brankou a překonal klubový rekord Edinsona Cavaniho.

Tabulku vedou Pařížané o jedenáct bodů před Marseille, které bude hrát v neděli proti Rennes.

Skóre v Parku princů otevřel ve 12. minutě kapitán mistrů světa Argentinec Lionel Messi a náskok domácích zvýšil vlastním gólem Jaouen Hadjam.

Ještě do pauzy Nantes vyrovnalo, ale ve druhé půli se favorit opět dvakrát prosadil. Mbappému se podařil zápis do klubové historie v nastaveném čase.

Zařídil tak zároveň vítěznou generálku PSG na středeční odvetu osmifinále Ligy mistrů proti Bayernu.

Výsledky 26. kola francouzské fotbalové ligy

Lens – Lille 1:1 (41. vlastní Fonte – 69. David), Paris St. Germain – Nantes 4:2 (12. Messi, 17. vlastní Hadjam, 60. Pereira, 90.+1 Mbappé – 31. Blas, 38. Ganago).