18. 7. 2024

Gareth Bale: Wales-Golf-Real Madrid. Co bude s hvězdným potížistou?

Po odchodu Cristiana Ronalda měl být lídr, místo toho je z něj královsky placený potížista, které se klub chce zbavit. Nechtěný, nežádoucí, jenže s drahou smlouvou. Co s ním? Bílý balet zvažuje, že ho nechá jít zadarmo.

Měl to být romantický vztah a sladký cit, ale sledujeme, kdo vymačká víc kyselé šťávy. Gareth Bale nebo Real Madrid? Do poslední kapičky.

Bílý balet už neví, jak se Velšana zbavit. Třicetiletý expres měl převzít roli lídra po odchodu Cristiana Ronalda. „Tak konečně,“ věřili fanoušci. Všichni čekali, že přišla jeho chvíle a dovede Real Madrid k dalším trofejím. Omyl.

Hlavní letní cíl? Poslat ho pryč. Jenže jak? Klub ho poskytl k mání vícekrát, vždy neúspěšně. Měl třeba nakročeno do Číny. Vše bylo domluveno, Real na poslední chvíli couvl. Chtěl větší odstupné. Přece jen, Bale stál 101 milionů eur. – rekordní posila Los Blancos.

Teď má vedení jasno. Velšana nikdo nekoupí, alespoň ne za částku, kterou by si představovalo. Jeho cena šla prudce dolů. Nehraje, často je zraněný. Poslední ligový gól dal v září, v roce 2020 nastoupil jen třikrát.

Zinedine Zidane s ním vůbec nepočítá. Kdyby mohl, rval by si nad velšským kapitánem vlasy. V jeho duši se rozezní gong pokaždé, když někdo řekne Bale. „Nenávidí se aktivně. Vlastně spíš radioaktivně,“ popsal zdroj z kabiny.„Kazí to atmosféru. Duch týmu trpí.“

Španělský deník proto tvrdí, že Real pustí Garetha Balea úplně zadarmo, bez jakékoliv náhrady. Ožehavou věcí je totiž jeho plat. Bere 17 milionu eur, nejvíce ze všech. Rodák z Cardiffu i jeho agent Jonathan Barnett ovšem zopakovali, že mají v úmyslu dodržet smlouvu do roku 2022 a nehodlají ustoupit z nynějších požadavků.

I kvůli tomu moc zájemců na kanceláře v Madridu neklepe a reálně se spekuluje jen o dvou možnostech: Návratu do Premier League (Tottenham) nebo odchod do americké MLS.

Tak jako tak, Real bude finančně krvácet. Mimochodem, co Čína? Ta zavedla opatření proti přeplácení hvězd. Takže nic, spadla závora.

Bale zatím dává najevo, jak to má na háku. Není-li nominován k utkání, mizí ze stadionu předčasně. Jindy, jako náhradník si místo sledování důležitého duelu s Valencií házel lahví.

Postup Walesu na EURO oslavil svérázně. S vlajkou, kde stálo: „Wales. Golf. Madrid“. V tomhle pořadí. Vše nastartovala slova Predraga Mijatoviče, bývalého útočníka Bílého baletu. „První věc, na kterou myslí, je Wales, následuje golf s teprve pak Real Madrid,“ opřel se do Balea.

Velšští fanoušci to využili ve vlastní prospěch a místo tradičního popěvku „Viva Gareth Bale“ skandovali: „Wales. Golf. Madrid“. To by samo o sobě malér nebyl, vždyť fotbalista nemohl chorál ovlivnit…

Po konci utkání si však spoluhráči všimli vlajky, kde byla ona sova napsaná nad červeným drakem. Vypůjčili si ji a pózovali s ní před fotografy. Bale? Tancoval a skvěle se bavil.

Dřív prohlásil: „Za Wales mě fotbal těší víc. Je to jako kopat s kamarády o víkendu v parku. Mluvíme stejným jazykem a cítím se příjemně.“ Španělský deník Marca mu věnoval titulní stranu: „Neuctivý. Nečestný. Nevděčný. V tomhle pořadí“.

Zapeklitý případ ten Gareth Bale. Vždyť on na to může říct: „Odehrál jsem za vás 250 zápasů a na kontě mám 105 gólů a 70 asistencí. Co jsem přišel, Real vyhrál La ligu, Copa del Rey a čtyřikrát Ligu mistrů!“

Má pravdu. O to těžší ten batoh je. Batoh naplněný zlobou a neláskou. Břemeno Balea i Realu.

Zdroj: Časopis Góóól