18. 7. 2024

Francis Ngannou? 10 faktů, které jste možná nevěděli!

#5 Šance v MMA Factory

v Srpnu 2013 se dostal do MMA Factory, kde se trénuje MMA. Trenéři si okamžitě všimli jeho talentu. Hlavní trenér, Didier Carmont se začal o Francise více zajímat a vzal ho pod svá křídla. 

“Přišel k nám do tělocvičny a hned nás zaujalo, jak je obrovský. Takhle sportovně nadané těžké váhy nevídáte každý den. Šel jsem k nám do sklepa, kde jsem měl dvě tašky starého tréninkového vybavení, které jsem mu věnoval. Zeptal se mě, jestli by si ho nemohl nechat v tělocvičně. Na moment mě to zarazilo, v tu chvíli jsem si uvědomil, že je bezdomovec.“

Po letech v MMA Factory se však Ngannou rozkmotřil s hlavním trenérem Fernandem Lopezem a přestěhoval se do Las Vegas, kde trénuje v Xtreme Couture.

#6 Jak vedla cesta do UFC

Svoji cestu profesionálního bojovníka započal v listopadu roku 2013 ve francouzské organizací názvem 100% Fight. Kuriozitou je, že na turnaji v Paříži dokázal vyhlášený ranař Francis Ngannou vyhrát svoji premiéru na submisi.

Svoji první prohru zaznamenal hned ve druhém profi zápase, kdy jej dokázal přewrestlit tehdy neporažený borec Zoumana Cisse.

Pak však přišly čtyři výhry před limitem a v prosinci roku 2015 se Ngannou poprvé objevil na kartě UFC. Otevíral kartu, které vevodila titulová bitva lehké váhy Dos Anjos vs Cerrone, a proti Brazilci Barbosovi zvítězil jak jinak než na K.O.