Florbaloví junioři budou na MS v Brně obhajovat zlato. Jaké jsou šance?

Vyhrát je těžké, ale obhájit ještě těžší. Trenéra českých florbalových juniorů čeká těžký úkol. Juniorská reprezentace vstupuje do domácího brněnského světového šampionátu v pozici obhájců senzačních zlatých medailí z posledního mistrovství v kanadském Halifaxu.

Specifikem každého juniorského šampionátu ve všech sportech je, že týmy se logicky velmi obmění. To se nevyhnulo ani českým juniorům, pouze dva z nich si pamatují zlatý úspěch. „Tým je naprosto odlišný a zkušenost vyhrát zlato je nepřenositelná. Nedá se někomu říct, takto jsme to udělali, vy to udělejte stejně a uspějete. Nikdy to nedopadne stejně,“ říká v tiskové zprávě hlavní trenér Jaroslav Berka.

S tím souvisí také to, že každý turnaj je jedinečný a v pravém slova smyslu se nejedná o obhajobu, protože se týmy mění. „Řekněme, že je to závazek vůči veřejnosti a florbalové komunitě, tomu se neubráníme. Nicméně pro tyto kluky, pokud vyhrají zlaté medaile, to nebude obhajoba. Oni si tvoří svůj příběh a musí si tu zkušenost teď zažít a vydobýt po svém,“ předpovídá Berka.

Za svým výběrem stojí a vnímá také roli svého realizačního týmu. „Každý z nich má spoustu florbalových schopností na špičkové úrovni a jsou lídry svých klubů. Teď je na nás, na realizačním týmu, využít těchto předpokladů pro maximální výkon kolektivu, poskládat družstvo a využít přednosti hráčů takovým způsobem, aby je prodali,“ uzavřel tiskovou zprávu Jaroslav Berka.

V základní skupině A narazí domácí výběr také ve čtvrtek od 18:30 na Slovensko a o den později od 15:15 a Lotyšsko. V „béčku“ se představí Švédsko, Švýcarsko, Dánsko a Německo. Nejlepší dva celky z obou skupin postoupí do sobotního semifinále, které by Češi hráli ve 14:30. V neděli je na programu ve 13:00 duel o bronz a o tři hodiny později finále.

Instagram did not return a 200.