26. 4. 2024

Finálové zápasy na Copa América! Jak šel čas?

#2019 Brazílie vs Peru

Fotbalisté Brazílie porazili ve finále jihoamerického šampionátu Copa América 3:1 Peru, přestože od 70. minuty hráli bez vyloučeného Gabriela Jesuse.

„Kanárci“ vedli od 15. minuty po Evertonově gólu.

Ve 44. minutě srovnal z penalty Paolo Guerrero, ale ještě do pauzy dal domácím na stadionu Maracaná v Riu de Janiero znovu náskok Gabriel Jesus.

V oslabení pak přidal v 90. minutě pojistku z pokutového kopu střídající Richarlison.

Brazílie vyhrála mistrovství Jižní Ameriky podeváté a poprvé od roku 2007.

Peru, které hrálo finále po 44 letech, vyrukovalo na favorita s presinkem, ale z první brazilské šance inkasovalo.

Brazílie – Peru 3:1

Branky: 15. Everton, 45.+3 Gabriel Jesus, 90. Richarlison z pen. – 44. Guerrero z pen. Rozhodčí: Tobar Vargas (Chile). ŽK: Gabriel Jesus, Silva, Richarlison – Tapia, Zambrano, Advíncula. ČK: 70. Gabriel Jesus. Diváci: 69 968 Místo: Estádio do Maracanã, Rio de Janeiro (Brazílie).

Brazílie: Alisson – Alves, Marquinhos, Silva, Sandro – Arthur, Casemiro – Gabriel Jesus, Coutinho (77. Militao), Everton (90.+2 Allan) – Firmino (75. Richarlison). Trenér: Tite.

Peru: Gallese – Advíncula, Zambrano, Abram, Trauco – Tapia (82. Gonzáles), Yotún (78. Ruidíaz) – Carrillo (86. Polo), Cueva, Flores – Guerrero. Trenér: Gareca.