26. 4. 2024

Boje o ušatý pohár Ligy mistrů? Takové byly finálové duely!

#2016 Real Madrid vs Atlético Madrid

Fotbalisté Realu Madrid vyhráli Ligu mistrů. V madridském derby hraném v Miláně porazili rivaly z Atlética až na penalty 5:3, když po 120 minutách skončil zápas 1:1.

Real vyhrál nejprestižnější evropskou klubovou soutěž už pojedenácté.

Skóre otevřel v 15. minutě kapitán Bílého baletu Sergio Ramos, v 79. minutě srovnal Yannick Carrasco.

Předtím jeho spoluhráč Antoine Griezmann nedal pokutový kop. Při rozhodující střelbě penalt jako jediný zaváhal Juanfran.

Atléticu tak nevyšla odveta za předloňské finále, které vyhrál soupeř 4:1 po prodloužení.

Real Madrid – Atlético Madrid 1:1, na penalty 5:3

Branky: 15. Ramos (Bale) – 79. Carrasco (Juanfran). Penalty proměnili: Lucas Vázquez, Marcelo, Bale, Ramos, Ronaldo – Griezmann, Gabi, Saúl Ňíguez. Neproměnil: Juanfran. Rozhodčí: Clattenburg – Beck, Collin – Taylor, Marriner (všichni Angl.). ŽK: Carvajal, Navas, Casemiro, Ramos, Danilo, Pepe – Gabi, Torres. Diváci: 80.074. Místo: San Siro, Miláno (Itálie).

Real: Navas – Carvajal (52. Danilo), Ramos, Pepe, Marcelo – Modrič, Casemiro, Kroos (72. Isco) – Bale, Benzema (77. Lucas Vázquez), Ronaldo. Trenér: Zinedine Zidane.

Atlético: Oblak – Juanfran, Savič, Godín, Filipe Luís (109. Lucas Hernández) – Saúl Ňíguez, Gabi, Fernández (46. Carrasco), Koke (116. Partey) – Torres, Griezmann. Trenér: Diego Simeone.