28. 4. 2024

Konferenční liga a její finálové zápasy! Jak šel čas?

Zdroj: Freepik

Nejmladší a třetí nejprestižnější evropská klubová soutěž vznikla teprve před dvěma lety

Pojďme si připomenout finálové zápasy za dobu její existence.

#2023 Pražské finále ovládl West Ham se dvěma Čechy v základu

Fotbalisté West Hamu s českými reprezentanty Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem vyhráli Evropskou konferenční ligu.

Ve finále v pražském Edenu udolali Fiorentinu 2:1 gólem Jarroda Bowena z 90. minuty a získali druhou velkou evropskou trofej v klubové historii.

Skóre v 62. minutě otevřel z penalty Saíd Benrahma, za pět minut srovnal záložník „Fialek“ Giacomo Bonaventura.

Souček s Coufalem odehráli celý zápas, záložník Antonín Barák nastoupil za poražený tým až v nastavení.

West Ham se z evropské trofeje raduje po dlouhých 62 letech, když navázal na vítězství v tehdejším Poháru vítězů pohárů ze sezony 1964/65.

ACF Fiorentina – West Ham United 1:2

Branky: 67. Bonaventura – 62. Benrahma z pen., 90. Bowen. Rozhodčí: Del Cerro Grande – Cebrián Devis, Porrasová Ayusová – Martínez Munuera (video, všichni Šp.). ŽK: Mandragora, Duncan, Milenkovič, Amrabat – Benrahma, Adžuird, Bowen. Diváci: 17.363. Místo: Stadion Eden, Praha (Česká republika).

Fiorentina: Terracciano – Dodo, Milenkovič, Ranieri (84. Igor), Biraghi – Amrabat, Mandragora (90.+3 Barák) – Bonaventura – González, Jovič (46. Cabral), Kouamé (62. Saponara). Trenér: Vincenzo Italiano.

West Ham: Areola – Coufal, Zouma (61. Kehrer), Adžuird, Emerson – Souček, Rice – Paquetá – Bowen, Antonio (90.+4 Ogbonna), Benrahma (76. Fornals). Trenér: David Moyes.