26. 4. 2024

Boje o ušatý pohár Ligy mistrů? Takové byly finálové duely!

#2019 Klopp prolomil finálovou smůlu a Reds kralují Evropě

Fotbalisté Liverpoolu po čtrnácti letech a pošesté v historii vyhráli Ligu mistrů.

Svěřenci Jürgena Kloppa ve finále v Madridu porazili anglického rivala Tottenham 2:0 a spravili si chuť po loňské prohře 1:3 s Realem Madrid.

Skóre utkání otevřel už ve druhé minutě Muhammad Salah z penalty, v 87. minutě přidal pojistku střídající Divock Origi.

„Reds“ v elitní soutěži navázali na triumfy z let 1977, 1978, 1981, 1984 a 2005, kdy byli v týmu i čeští hráči Milan Baroš s Vladimírem Šmicerem.

Klopp ve finále Ligy mistrů uspěl na třetí pokus a ukončil svou sérii finálových pohárových porážek, které od roku 2012 utrpěl třikrát s Dortmundem a třikrát s Liverpoolem.

„Zažil jsem tolik finále a prohrál je. Tohle je pro mou rodinu a fanoušky. Museli kvůli mně dlouho trpět a zasloužili si to víc než kdokoliv jiný,“ řekl Klopp v televizním rozhovoru.

Tottenham Hotspur – Liverpool FC 0:2

Branky: 2. Salah z pen., 87. Origi (Matip). Rozhodčí: Skomina – Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.) – Makkelie (video, Niz.). Bez karet. Diváci: 52.212. Místo: Wanda Metropolitano, Madrid (Španělsko).

Tottenham: Lloris – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Sissoko (74. Dier), Winks (66. Lucas) – Alli (82. Llorente), Eriksen, Son Hung-min – Kane. Trenér: Mauricio Pochettino.

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho, Wijnaldum (62. Milner) – Salah, Firmino (58. Origi), Mané (90. Gomez). Trenér: Jürgen Klopp.