24. 4. 2024

Boje o ušatý pohár Ligy mistrů? Takové byly finálové duely!

#2013 Bayern Mnichov vs Borussia Dortmund

Bayern Mnichov konečně dokázal proměnil třetí finálovou účast v posledních čtyřech letech ve vítězství.

Svého největšího rivala z bundesligy Borussii Dormund v úžasném finále porazil 2:1.

Po hodině hry otevřel skóre Mandžukič, a přestože Gündogan po devíti minutách srovnal z penalty, dvě minuty před koncem rozhodl finále Arjen Robben.

Bayern Mnichov – Borussia Dortmund 2:1

Branky: 60. Mandžukič (Robben), 89. Robben (Ribéry) – 68. Gündogan z pen. Rozhodčí: Rizzoli – Faverani, Stefani (všichni It.). ŽK: Dante, Ribéry – Grosskreutz. Diváci: 86 298. Místo: Wembley, Londýn (Anglie).

Bayern: Neuer – Lahm, Boateng, Dante, Alaba – Martínez, Schweinsteiger – Robben, Müller, Ribéry (90.+1 Gustavo) – Mandžukič (90.+4 Gomez). Trenér: Jupp Heynckes.

Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Subotič, Hummels, Schmelzer – Bender (90.+2 Sahin), Gündogan – Blaszczykowski (90.+2 Schieber), Reus, Grosskreutz – Lewandowski. Trenér: Jürgen Klopp.