24. 4. 2024

Hokejová liga mistrů a její finálové zápasy! Jak šel čas?

#2017 Frölunda vs HC Sparta Praha

Hokejisté Sparty Praha na triumf v Lize mistrů nedosáhli.

Ve finálovém duelu v Göteborgu nad domácí Frölundou dvakrát vedli, ale nakonec prohráli 3:4 v prodloužení.

Po 87 odehraných sekundách v něm rozhodl útočník Niklas Lasu.

„Strašně mě štve ten konec, ve třetí třetině jsme hodně tlačili a byli lepší než Frölunda. Jenže na to se nehraje,“ nechal se po utkání slyšet hlavní kouč Pražanů Jiří Kalous.

Sparta mohla čerpat energii ze zaplněných tribun, kde domácím fanouškům čelilo přibližně 400 fanoušků Sparty, kteří dorazili Pražany povzbudit.

Frölunda HC – HC Sparta Praha 4:3 v prodloužení

Branky a nahrávky: 8. Wellman (Sundström, Tömmernes), 13. J. Lundqvist (Tömmernes, Olofsson), 28. Wellman (Olofsson, Donovan), 62. Lasu (Rosseli-Olsen, Donovan) – 3. Cingel (Kalina, Kudrna), 11. P. Vrána (J. Hlinka), 47. Klimek (Švrček, Pech). Vyloučení: 2:3, navíc Forman 5 min. a do konce utkání, Řepík (oba Sparta) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6044 (vyprodáno).

Frölunda: Gustafsson – Larsson, Sigalet, Nörstebö, Tömmernes, Donovan, Nyberg, Dahlin – Olofsson, J. Lundqvist, S. Hjalmarsson – Stalberg, Lasu, Rosseli-Olsen – Figren, Sundström, Grundström – Bergenheim, Carlsson, Wellman – Ehn. Trenéři: Rönnberg, Johansson a Lundskog.

Sparta: Pöpperle – Gernát, J. Mikuš, Švrček, Kalina, Eminger, Nedomlel, od 36. navíc Barinka – Řepík, P. Vrána, J. Hlinka – Forman, Klimek, Deveaux – Ihnacak, Pech, Kumstát – A. Kudrna, Cingel, Uher – O. Procházka. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.