29. 3. 2024

Hokejová liga mistrů a její finálové zápasy! Jak šel čas?

#2020 Nevydařené finále! Hradec doma padl se suverénní Frölundou

Hokejisté Hradce Králové prohráli v domácím finále Ligy mistrů se švédskou Frölundou 1:3.

Hosté tak obhájili loňský triumf a soutěž vyhráli už počtvrté.

Mountfield se v 7. minutě brankou Petra Koukala ujal vedení, jenže hosté z Göteborgu v závěru prvního dějství třemi góly během tří minut otočili skóre.

„Frölunda hrála výborně a skoro do ničeho nás nepustila. Přesilovky, to jsme mohli radši říct rozhodčímu, ať je zruší, a hrát pět na pět. Spíše nás sundaly než nakoply,“ kroutil hlavou Koukal.

Úřadující švédský mistr tak ovládl nejprestižnější klubovou soutěž už počtvrté a je zdaleka nejúspěšnějším týmem historie soutěže.

Hradec Králové – Frölunda 1:3

Branky a nahrávky: 7. Koukal (F. Pavlík, Cibulskis) – 17. S. Hjalmarsson (J. Lundqvist, Lasch), 19. Friberg (Grönlund), 20. Sundström (Ekbom, Fagemo) Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 6890 (vyprodáno). Místo: ČPP Arena, Hradec Králové (Česko).

Hradec Králové: Mazanec – Gaspar, Nedomlel, Cibulskis, Čáp, Váchal, F. Pavlík, Zámorský, Šalda – Smoleňák, Cingel, M. Chalupa – Kevin Klíma, Lev, R. Pavlík – Jergl, Koukal, Perret – Dragoun, Kubík, Miškář. Trenéři: V. Růžička a T. Martinec.

Frölunda: Mattsson – Lennström, Stollery, Moverare, Ekbom, Grönlund, Gormley, Printz – Mustonen, J. Lundqvist, Friberg – Peterson, S. Hjalmarsson, Lasch – P. Carlsson, Sundström, Fagemo – Rosseli Olsen, Lasu, Rakhshani – Henriksson. Trenér: Rönnberg.